Te kwiaty warto postawić na parapecie. Mają przynosić szczęście, zdrowie i bogactwo

Rośliny stanowią ważny element niejednego domostwa. Ocieplają klimat, są piękne i mogą mieć dobry wpływ na zdrowie. Opieka nad nimi relaksuje i jest satysfakcjonująca. Dowiedz się, które kwiaty mogą przynieść zdrowie, bogactwo lub szczęście. Warto rozważyć ich hodowlę.

Są ludzie, którzy przywiązują się do kwiatów, obdarzają je szczególną troską i uwielbiają się nimi otaczać. Niektórzy nawet nadają im imiona. To świadczy o tym, jak są im bliskie i ważne. Okazuje się, że niektóre z nich stoją pod znakiem szczęścia, zdrowia i bogactwa. Warto postawić na hodowlę takich roślin, bo dzięki nim można osiągnąć wiele korzyści.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Aucuba. Złote drzewo, które może chronić przed kłopotami

Złote drzewo może ochronić dom przed kłopotami i przyczynić się do rozwoju kariery zawodowej, a co za tym idzie, do osiągnięcia bogactwa. Posiadanie go w domu zapewnia spokój. Aucuba jest kwiatem, przy którym można łatwo się skupić, a jego obecność zachęca do pracy. Należy pamiętać, że do zdrowego rozwoju wymaga sporo przestrzeni. Nie lubi też przebywać w ciemnych miejscach.

 

Skrzydłokwiat. Kwiat nazywany "kobiecym szczęściem"

To roślina, która wnosi do mieszkania spokój i ciszę, dlatego dobrze trzymać ją obok sofy lub łóżka, czyli miejsc, w których zazwyczaj odpoczywamy. Skrzydłokwiat niesie za sobą również dobrą energię i potocznie nazywany jest "kobiecym szczęściem". Ceni się go za to, że ma właściwości oczyszczające powietrze. Podobno w domach, w których dochodzi do wielu kłótni, kwiat jest nieszczęśliwy i usycha.

 

Dracena Sandera. Odpowiednia ilość roślin w domu odpowiada szczęściu, bogactwu lub zdrowiu

Dracena Sandera to popularna roślina, która wyglądem może nieco przypominać pędy bambusa. Pomaga w utrzymaniu dobrej energii i harmonii otoczenia. Według feng shui posiadanie trzech roślin przynosi szczęście, pięciu bogactwo, a sześciu zdrowie. Warto unikać liczby cztery, która według chińskich wierzeń przynosi nieszczęście (mandaryńskie si — cztery, w wymowie brzmi podobnie, jak słowo śmierć).

 
Więcej o: