Zanurz stopy w misce z wodą utlenioną. To pomoże pozbyć się przykrego problemu

Woda utleniona to w wielu domach podstawowy element podręcznej apteczki. Choć coraz rzadziej stosujemy ją na rany, wciąż może się przydać w innych celach. Na przykład w pielęgnacji stóp. Zdziwieni?

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Kiedyś woda utleniona była powszechnie stosowana do dezynfekcji ran. Dziś wiemy, że to nie najlepszy pomysł, wciąż jednak wiele osób trzyma wodę utlenioną w domowej apteczce. Można ją bowiem wykorzystywać na różne inne sposoby, w codziennych porządkach, praniu czy pielęgnacji kwiatów. Można ją również użyć w walce z nieprzyjemnym problemem. O czym mowa? Sprawdźmy.

Włóż stopy do miski z wodą utlenioną. To pomoże pozbyć się przykrego problemu

Nie zawsze poświęcamy stopom odpowiednio dużo uwagi. Zdarza się, że zapominamy o nawilżeniu i odpowiednim czyszczeniu skóry, często zakładamy zbyt ciasne buty czy skarpetki ze sztucznych i nieprzewiewnych włókien. Efektem jest nie tylko sucha skóra na piętach, lecz także nieprzyjemny zapach. Przykra woń stóp potrafi przysporzyć wiele problemów. Jak się z tym uporać? Wystarczy sięgnąć po wodę utlenioną.

Woda utleniona ma działanie odkażające, zmiękczy też twardą skórę i pomoże pozbyć się zrogowaceń. Złagodzi też stany zapalne, które mogą być wywoływane przez wrastające paznokcie. Regularne kąpiele w wodzie utlenionej, w połączeniu ze zmianą skarpetek i obuwia na odpowiednio przewiewne, pozwolą pozbyć się brzydkiego zapachu stóp. Wystarczy, że do miski wlejesz porcję wody utlenionej i zanurzysz w niej stopy na kilkanaście minut.

Jak pozbyć się suchej skóry na piętach? Zanurz stopy w mleku

Kąpiel w occie jabłkowym również pomoże pozbyć się brzydkiego zapachu stóp i zmiękczy naskórek. By uniknąć zrogowaceń i suchej skóry na piętach, możesz zanurzyć stopy w mleku z dodatkiem sody oczyszczonej.

  • Do ciepłego mleka (wystarczy litr) dodaj 4 łyżeczki sody oczyszczonej.
  • Przelej do miski.
  • Zanurz stopy na 15 minut.

Po zabiegu wytrzyj stopy do sucha, nałóż krem nawilżający i bawełniane skarpetki. Skóra będzie miękka, nawilżona i rozjaśniona. Soda pomoże pozbyć się brzydkiego zapachu i pomoże w walce z grzybicą stóp.

Więcej o: