Zalej wodą i wetrzyj w skórę głowy. To sprawdzony trik na zagęszczenie włosów. Jest niezawodny

Cienkie i rzadkie włosy to problem dla wielu osób. Często są powodem kompleksów, nic więc dziwnego, że sposoby na zagęszczenie włosów cieszą się taką popularnością. Choć przyczyny bywają różne, rozwiązaniem mogą być te wcierki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cienkie włosy nie zawsze oznaczają rzadkie. Cienkie włosy mają mniej keratyny, są słabsze i delikatne, bardziej podatne na uszkodzenia, a także do wypadania. Rzadkie i wypadające włosy mają z kolei różne przyczyny, od niewłaściwej pielęgnacji i diety po uwarunkowania genetyczne. Niezależnie od tego, czy masz włosy rzadkie, czy cienkie, receptą na ten problem może być ich zagęszczenie. W tym celu warto sięgnąć po domowe sposoby i zacząć stosować własnoręcznie przygotowane wcierki.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Przyczyny cienkich i rzadkich włosów. To klucz to rozwiązania problemu

Na grubość i gęstość włosów wpływ ma wiele czynników. Od uwarunkowań genetycznych przez niewłaściwą pielęgnację i dietę, stres, a nawet pogodę. By skutecznie zwalczyć problem, musisz więc przyjrzeć się jego źródłowi. Nieprawidłowo zbilansowana dieta, problemy hormonalne czy osłabienie organizmu na skutek stresu, czy przebytych chorób mogą prowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Jeśli problem trwa od dłuższego czasu, skonsultuj się z lekarzem.

Jak pielęgnować cienkie i rzadkie włosy? Uważaj na częste błędy

Podstawą pielęgnacji cienkich i rzadkich włosów jest dbanie o skórę głowy. Systematycznie wykonuj masaż skalpu, najlepiej połączony ze wcierką. Regularnie wykonuj też peelingi skóry, które pozwolą usunąć martwy naskórek, poprawią krążenie, a przy tym pobudzą porost włosów. O czym jeszcze warto pamiętać podczas pielęgnacji cienkich i rzadkich włosów?

  • Unikaj suszenia gorącym nawiewem, prostowania i lokówek. Jeśli musisz ich używać, stosuj kosmetyki termoochronne.
  • Kontroluj ilość używanych kosmetyków. Cienkie włosy łatwo obciążyć.
  • Delikatnie czesz włosy, nie szarp ich. Cienkie włosy są delikatne, a szarpanie sprawia, że będą się łamać i wypadać.
  • Zadbaj, by w twojej diecie znajdowały się produkty bogate w witaminę A i E, nienasycone kwasy tłuszczone, cynk, witaminy z grupy B czy żelazo.
  • Jeśli masz dłuższe włosy, pamiętaj, by nie spać w rozpuszczonych pasmach. 

Jak zagęścić włosy? Stosuj domowe wcierki

Domowe wcierki warto stosować regularnie, najlepiej przed codziennie lub przed każdym myciem. Najskuteczniej zadziałają na suchych włosach i skalpie. Pamiętaj, by produkt nakładać wyłącznie na skórę głowy i robić to delikatnie, wykonując masaż przy pomocy opuszek palców lub specjalnego narzędzia. Pozostaw go na skórze na co najmniej 30 minut. Jakie wcierki i sposoby warto stosować?

  • Wcierka z kawy. Zaparz mocną kawę, a napar wetrzyj w skórę głowy. Fusy możesz wykorzystać w domowym peelingu.
  • Wcierka ziołowa. Po łyżeczce pokrzywy, skrzypu polnego, szałwii, łopianu i mięty pieprzowej wrzuć do garnuszka i zalej wrzątkiem (ok. 300 ml). Gdy napar się zaparzy, przecedź go i wcieraj w skalp.
  • Maska drożdżowa. Szklankę ciepłego mleka wymieszaj z łyżeczką świeżych drożdży i łyżką miodu. Pozostaw do przestudzenia, a następnie nałóż na skórę głowy i włosy. Owiń je w czepek i pozostaw płukankę na godzinę.
Więcej o: