Przetnij ziemniaka na pół i przetrzyj nim szyby w samochodzie. Efekt na pewno cię zaskoczy

Zima szczególnie daje się we znaki kierowcom. Śliskie drogi, częste opady i zaparowane szyby. Na dwa pierwsze problemy nie możemy nic poradzić, jednak w przypadku tego ostatniego istnieje jeden sprawdzony sposób, który rozwiąże go w mgnieniu oka. Przetnij ziemniaka na pół i natrzyj nim szyby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chyba każdy z nas choć raz musiał poświęcić czas na przecieranie zaparowanych szyb. Jest jednak jeden sposób, dzięki któremu nie będziesz już się tym przejmować. Jedyne co potrzebujesz to ziemniak i ostry nóż. Wypróbuj ten trik, a efekt na pewno cię zaskoczy.

Zobacz wideo Nie wiesz jak poradzić sobie ze zbitą żarówką w lampce? Potrzebujesz jedynie ziemniaka

Przetnij ziemniaka i natrzyj nim szyby w samochodzie. Pozbądź się irytującego problemu

Na szybko parujące szyby dobrze jest użyć... ziemniaka. Dokładnie umyj i obierz warzywo, a następnie przetnij je na pół. Dokładnie natrzyj szyby wewnętrzną stroną kartofla. Po chwili potraktuj tę powierzchnię ścierką lub ręcznikiem papierowym. Cały czas uważaj, aby nie zostawić smug. Ślady po szmatce brzydko wyglądają i będą szybciej parowały. Dzięki temu trikowi przez najbliższy czas uwolnisz się od zaparowanych szyb. 

Inne sposoby na parujące szyby. Przyda ci się żwirek dla kota

W internecie można znaleźć kilka trików, w których zamiast ziemniaka zaleca się użycie cebuli. Nie można powiedzieć, że ten sposób nie jest skuteczny, ma jednak jeden duży minus. Zapach warzywa, który szczypie w oczy i powoduje łzawienie, przez jakiś czas będzie utrzymywał się w aucie. Załzawiony wzrok to przecież ostatnie, czego chcemy podczas kierowania pojazdem

Zamiast cebuli i ziemniaka możesz użyć żwirku dla kota. Większość produktów tego typu ma właściwości higroskopijne. Oznacza to, że ściółka do kuwety jest w stanie wchłonąć wodę i wilgoć. Nawet niewielka ilość żwirku pozostawiona na desce rozdzielczej powinna znacznie zmniejszyć parowanie szyb,

Więcej o: