Dodaj 2 łyżki do wody i spryskaj płytki w łazience. Szybko pozbędziesz się smug i zacieków

Czyszczenie płytek, szczególnie tych na ścianie, nie należy do najbardziej ulubionych czynności podczas sprzątania. Robimy to rzadko, a brud gromadzi się i staje coraz trudniejszy do usunięcia. Na szczęście wystarczy, że sięgniesz po ten trik. Dzięki niemu zacieki znikną w mgnieniu oka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Na płytkach wokół wanny, prysznica czy umywalki gromadzi się kamień i osad z mydła i innych kosmetyków. To przez nie na ścianie pojawiają się trudne do usunięcia zacieki. Nieczyszczone od miesięcy, pokrywają się grubą warstwą osadu. Jak wyczyścić płytki w łazience? Sięgnij po te sprawdzone domowe sposoby, które ułatwią zadanie.

Jak wyczyścić płytki w łazience? Pamiętaj o systematyczności

Brud, kamień, osady z mydła, kurz i włosy - na samą myśl o tym wiele osób zaczyna łapać się za głowę. Regularne czyszczenie płytek pozwoli uniknąć gromadzenia się brudu. Kiedy ostatni raz myliście płytki na ścianach w łazience? Spokojnie, nawet najgorszy osad usuniesz dzięki tym trikom. Pamiętaj, by nie czyścić płytek przy pomocy szorstkich gąbek, druciaków czy twardych szczotek. Te mogą pozostawić na powierzchni zarysowania i uszkodzić fugi. Sięgnij po sprawdzone produkty i wybierz miękką gąbkę lub ściereczkę. Płytki czyść systematycznie.

Jak usunąć zacieki na płytkach? Dodaj ten produkt do wody, a znikną w mgnieniu oka

By szybko i skutecznie pozbyć się zacieków z mydła czy twardej wody, sięgnij po sodę oczyszczoną. Pół szklanki produktu i dwie łyżki wody wymieszaj do powstania gęstej pasty. Nałóż ją na płytki przy pomocy gąbki i wetrzyj w zabrudzenia. Pozostaw na 15 minut, a następnie zmyj wilgotną i czystą ściereczką.

Innym ze sposobów na pozbycie się kamienia i zacieków z mydła jest ocet. To tani i uniwersalny produkt, który od lat stosuje się do przygotowywania domowych środków do sprzątania. Jak zrobić spray do czyszczenia płytek?

  • Dwie łyżki octu wlej do pół litra ciepłej wody.
  • Dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego.
  • Przelej do butelki z atomizerem.

Płynem spryskaj dokładnie zabrudzone płytki. Przy pomocy miękkiej gąbki lub ściereczki dokładnie wycieraj płytki, dopóki brud nie zniknie. Ocet sprawi też, że będą lśniły, a na powierzchni nie pozostaną nieestetyczne smugi.

Więcej o: