Połóż na talerzu goździki i czosnek. Prosty trik na szybkie rozwiązanie powracającego problemu

Olejki eteryczne dostępne są w prawie każdej aptece. Jak się okazuje, niektóre zapachy są nie tylko dobre dla zdrowia, ale także pomogą pozbyć się irytujących owadów z domu. Połóż na talerzu czosnek i goździki, a problem rozwiąże się sam.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niechciani skrzydlaci goście w domu potrafią być prawdziwym utrapieniem. Muchy, komary. mole i wiele innych - lista jest naprawdę długa. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu pozbędziesz się ich na długo. Wystarczy, że użyjesz właściwej kombinacji zapachów

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Połóż czosnek i goździki na talerzu. Ta bomba zapachowa skutecznie pozbędzie się owadów z domu

Nie dość, że obecność owadów jest po prostu irytująca, to w dodatku większość z nich przenosi groźne zarazki. Muchy, które znane są z odżywiania się zepsutymi, zgniłymi i przeterminowanymi produktami, przenoszą na swoich odnóżach bakterie, które mogą mocno zaszkodzić naszemu organizmowi. Jak się ich szybko pozbyć? Użyj odpowiednich zapachów.

Wystarczy, że obierzesz kilka główek czosnku i poukładasz na talerzu. Aby uwolnić więcej zapachu, lekko nadgnieć kilka z nich. Możesz też wykorzystać suszony czosnek, a dla jeszcze lepszego efektu wetknąć w niego kilka goździków. Ustaw całość na parapecie lub w miejscu, w którym najczęściej spotykasz owady.

Jak odstraszyć owady? Sięgnij po wanilię

Aromat, który przepędzi owady z twojego domu, wcale nie musi być nieprzyjemny. Doskonałym przykładem jest wanilia. Muchy i inni skrzydlaci nieproszeni goście wręcz jej nie cierpią. Ustaw mały słoiczek z ekstraktem waniliowym na parapetach oraz w spiżarni lub miejscu, w którym przechowujesz żywność. Natrzyj framugi okien i futryny drzwi olejkiem waniliowym. W ten sposób stworzysz zapachową barierę odstraszającą natrętne owady.

Więcej o: