Jak prać ręczniki? Dolej kilka kropel tego płynu, a odzyskają miękkość i puszystość

Wielu z nas marzy o tym, by ręczniki były jak najdłużej miękkie i puszyste, nie tylko bezpośrednio po zakupie. Detergenty sprawiają, że po pewnym czasie materiał nie jest już tak delikatny i przyjemny w dotyku. Jak prać ręczniki? Warto stosować domowe sposoby i nie popełniać pewnych błędów.

Jedno z najprzyjemniejszych doznań po wyjściu z wanny lub prysznica to wytarcie ciała w miękki, puszysty, pachnący ręcznik. Sprawienie, by materiał jak najdłużej miał przyjemną strukturę, bywa trudne. Na szczęście niektóre domowe sposoby mogą to ułatwić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste? Wystarczy dolać kilka kropel tego produktu

Efekt najprzyjemniejszych w dotyku ręczników można uzyskać, stosując proste, domowe sposoby. Zrezygnowanie z prania z użyciem mocnych detergentów to świetny sposób ochrony środowiska, na co decyduje się coraz więcej osób. Proszek do prania z powodzeniem można zastąpić olejkiem eukaliptusowym. Wystarczy wlać do dozownika około 12 ml produktu. Ręczniki będą świeże, czyste, miękkie i zdezynfekowane. To także dobry sposób na pozbycie się nieestetycznych plam. Olejek eukaliptusowy ma działanie bakteriobójcze, dlatego warto dodawać go do prania różnych materiałów — ściereczek, rękawic czy ubrań, w których sprzątamy.

Co zrobić, żeby ręczniki po praniu nie były szorstkie? Tych błędów lepiej nie popełniać

Popełnianie kilku standardowych błędów prowadzi do tego, że ręczniki robią się szorstkie. Z tego względu warto zwrócić uwagę na trzy istotne aspekty.

  1. Nie przeładowuj pralki. Ręczniki są robione z grubych, chłonnych materiałów, dlatego potrzebują wody i odpowiedniej ilości przestrzeni, żeby mogły zostać dobrze wypłukane. 
  2. Nie wlewaj wielu detergentów. Zbyt duża ilość chemii oblepi włókna, przez co ręczniki staną się szorstkie.
  3. Dobrze dobierz program i temperaturę. Warto prać ręczniki co najmniej w 60 stopniach, gdyż w niższej środki piorące nie rozpuszczą się prawidłowo. 
Więcej o: