Przekrój grejpfruta na pół i przetrzyj deskę sedesową. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania

Żółte plamy mogą pojawić się na desce sedesowej nawet przy regularnym i dokładnym czyszczeniu. Te nieestetyczne ślady wcale nie są proste do usunięcia. Istnieje jednak dość nietypowy sposób, dzięki któremu ułatwisz sobie to zadanie. Wystarczy, że natrzesz deskę sedesową grejpfrutem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się żółtych plam z deski sedesowej? Brzydkie ślady są trudne do usunięcia, jednak nie oznacza to, że od razu powinniśmy sięgać po drogie produkty. Domowe sposoby równie dobrze poradzą sobie z ich usunięciem. Wystarczy przekroić grejpfrut i natrzeć nim zabrudzenia, a plamy znikną w mgnieniu oka. 

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Przekrój grejpfruta i przetrzyj nim deskę. Efekt na pewno cię zaskoczy

Do usunięcia żółtych śladów z deski klozetowej domowymi sposobami przydadzą się cytrusy. Składniki zawarte w ich sokach usuną zabrudzenia w kilka chwil. Co więcej, są o wiele tańsze niż markowe produkty, czy droga chemia. Wszystko dzięki ich właściwościom dezynfekującym. Najczęstszą przyczyną powstawania nieestetycznych plam na toalecie są zbierające się na jej powierzchni bakterie. To właśnie one przyspieszają gromadzenie się brudu i różnego rodzaju nalotów. Sok z grejpfruta lub cytryna pozwoli ci szybko pozbyć się tego irytującego problemu. 

Przetnij wybrany owoc na pół i natrzyj nim zabrudzone miejsca. Aby wzmocnić działanie miąższu, posyp plamy cienką warstwą soli. Ponownie przetrzyj powierzchnie, a następnie pozwól substancji działać przez kilka minut. Na sam koniec przemyj ślady wodą i zetrzyj je nawilżoną ścierką. Plamy powinny zniknąć w mgnieniu oka.

Domowe sposoby na plamy na desce sedesowej. Pozbądź się bakterii za kilka złotych

Cytrusy to nie jedyne produkty, które poradzą sobie z doczyszczeniem toalety. W tym celu możesz także użyć octu jabłkowego  lub spirytusowego. Rozcieńcz substancję za pomocą wody, pamiętając o zachowaniu proporcji 1:1. Po dokładnym wymieszaniu środka przelej go do butelki z atomizerem. Jeśli nie masz jej pod ręką, możesz także nasączyć nim ściereczkę. Nałóż mieszaninę na zabrudzone miejsce i dokładnie je przetrzyj. Zostaw środek na powierzchni przez około kwadrans, a następnie usuń go za pomocą zmoczonej szmatki.  

Więcej o: