Dodaj jedną łyżeczkę do wody i wypłucz włosy. Efekt? Błyszczące pasma jak po wizycie u fryzjera

W dobie powszechnie dostępnych preparatów z drogerii coraz więcej kobiet zaczyna powracać do stosowania domowych, naturalnych metod. Ich skuteczność od lat zachwalają nasze babcie i prababcie, dlatego warto je wypróbować. Niektóre maseczki można przygotować z produktów, które mamy już w domu.

Niejedna kobieta marzy o pięknych włosach, które nie będą wymagały dodania objętości sklepowymi specyfikami. Okazuje się, że podobne efekty do tych, jakie otrzymuje się po wizycie u fryzjera lub po zastosowaniu drogich mieszanek można uzyskać dzięki zastosowaniu prostych, domowych produktów. Są tanie i ekologiczne, a większość z nich już mamy w domu. Wystarczy otworzyć jedną z kuchennych szafek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Czym płukać włosy? Wystarczy połączyć ze sobą dwa produkty

Przygotowanie domowej płukanki zwiększającej objętość włosów jest bardzo łatwe. Można ją uzyskać poprzez połączenie 1 l wody z 1 łyżeczką mąki ziemniaczanej. Gdy wymieszamy ze sobą składniki, produkt będzie gotowy do użycia. Wystarczy spłukać nim umyte wcześniej włosy.

Jak stosować mąkę ziemniaczaną na włosy? Dodaj ją do odżywki

Mąka ziemniaczana zadziała równie dobrze, jeśli doda się ją do ulubionej odżywki do włosów. Wystarczy jedna łyżeczka skrobi połączona z łyżką kosmetyku, a zostanie on wzmocniony — wygładzi włosy i nada pożądanego blasku. Po przygotowaniu należy nałożyć go na wilgotne włosy, pozostawić na około 20 minut i spłukać.

Czy mąka ziemniaczana pomaga na tłuste włosy? Wykorzystaj ją, gdy zabraknie czasu na umycie głowy

Mąkę ziemniaczaną można zastosować jak suchy szampon. Skrobia absorbuje tłuszcz, dlatego nałożenie jej niewielkiej ilości na lekko przetłuszczone, suche włosy to świetny sposób na pozbycie się nadmiaru sebum. Wystarczy delikatnie wetrzeć produkt w skórę głowy i po chwili wyczesać go szczotką do włosów. Najlepiej nadaje się do stosowania na jasnych włosach, gdyż na ciemnych pozostałości produktu mogą wyglądać niekorzystnie.

Więcej o: