Czy powinno się spać w skarpetkach? Lekarz rozwiewa wątpliwości

Wiele osób nie wyobraża sobie spania w skarpetkach. Czy jednak ocieplenie w ten sposób stóp, ma wpływ na jakość naszego snu bądź zdrowie? Lekarz rozwiewa wątpliwości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na TikToku znaleźć można wiele porad zdrowotnych od wykwalifikowanych lekarzy. Jednym z takich twórców jest doktor Karan Raj. Jego profil obserwuje już prawie pięć milionów obserwujących. Na jednym ze swoich filmików medyk przedstawił wszystkie plusy spania w skarpetkach. Jak się okazuje, mogą one znacznie poprawić jakość snu. 

Zobacz wideo Problemy skórne u dziecka. Jak poradzić sobie samodzielnie, a kiedy konsultować się z lekarzem? Rozmowa z dr Lidią Ruszkowską

Czy warto spać w skarpetkach? Ten lekarz nie ma wątpliwości

Doktor Karan Raj otwarcie wypowiada się na temat korzyści płynących ze snu z założonymi skarpetkami. Dlaczego warto zakładać je przed pójściem spać? Przede wszystkim to właśnie ta część ubioru jest w stanie poprawić krążenie w naszym organizmie. Zwiększenie temperatury stóp jest główną przyczyną rozszerzenia się naczyń krwionośnych w kończynach dolnych. Tym samym, są w stanie szybciej pozbyć się ciepła. Dzięki temu obniża się także temperatura ciała.

Dlaczego warto zadbać o temperaturę ciała przed zaśnięciem? Polepsz jakość snu w banalny sposób

Niższa temperatura ciała zapewnia lepszy sen. Ten fakt już od wielu lat jest potwierdzany przez grono medyków. Z tego powodu, ubieranie skarpetek przed snem zalecane jest osobom zmagającym się z problemami z zasypianiem. Filmik lekarza kończy rymowany slogan, który można łatwo zapamiętać: "If you want better sleep, cover your feet".

Dla potwierdzenia rad doktora Karan Raja warto sięgnąć po artykuł z magazynu "Nature". Badania naukowe zawarte w tekście zgadzają się z jego tezą. Ubranie skarpetek przed snem może przyspieszyć zasypianie nawet o 15 minut.

Więcej o: