Dodaj trzy łyżki cukru do prania i zobacz, co się stanie. Takiego efektu się nie spodziewasz

Wiele drogich, specjalistycznych środków do prania odzieży nie przynosi oczekiwanych efektów. Z tego powodu warto wypróbować proste, domowe sposoby, które były stosowane z powodzeniem już przez nasze babcie. Jednym z nich jest dodanie do prania cukru.

Pranie to coś, co nie powinno ograniczać się jedynie do włożenia do urządzenia ubrań, dodania detergentów i włączenia programu. Warto wiedzieć, jak poradzić sobie z pewnymi problemami, które z czasem zauważamy na naszej odzieży. Nieestetyczne plamy, utrata koloru, czy mechacenie materiału to coś, z czym mogą poradzić sobie zwykłe, domowe produkty. Chociaż spożywanie cukru nie jest zbyt zdrowe, okazuje się, że może świetnie sprawdzić się w domowych porządkach i służyć jako pomoc w wydobyciu głębi koloru z materiału podczas prania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak uniknąć zbrylania cukru? Kluczem odpowiednie przechowywanie

Co daje dodanie cukru do prania? To sposób, który przynosi świetne efekty

Cukier w praniu działa jak naturalny odświeżacz koloru. Zapobiega blaknięciu tkanin i sprawia, że odzyskują naturalną głębię barw. Z tego względu sposób sprawdza się zarówno w przypadku materiałów białych, jak i kolorowych lub czarnych. Wystarczy zanurzyć ubrania w roztworze wody i cukru, a po kilku godzinach wyprać w pralce standardowym sposobem. Szybszą metodą jest dodanie produktu bezpośrednio do bębna pralki lub przegrody na proszek i nastawienie ulubionego programu.

Jak wybielić firanki cukrem? Zastąp nim płyn do płukania

Cukier może przynieść świetny efekt, jeśli zostanie wykorzystany do wybielenia firanek. W tym celu należy wsypać 3 łyżki produktu do przegrody na płyn do płukania, lub całkowicie zastąpić go cukrem. To sprawi, że materiał lekko się usztywni i odzyska swoją naturalną biel. Dzięki temu firanki będą się lepiej układać, co ograniczy powstawanie nieestetycznych zagnieceń.

Więcej o: