Jak zadbać o wrzosy? Rozsyp to wokół krzewinek, a efekt na pewno cię zaskoczy

Pielęgnacja wrzosów wcale nie musi być trudna. Wystarczy, że będziesz pamiętał o kilku prostych zasadach i trikach. Rozsyp to wokół upraw, a kwiaty urosną bujne i zdrowe. Poznaj sprawdzone domowe sposoby na uprawę tych roślin i ciesz się pięknym jesiennym ogrodem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zadbać o wrzosy? Kilka banalnych trików pozwoli ci wyhodować piękne i zdrowe kwiaty. Rozsyp to wokół upraw, a nie pożałujesz. Ten tani trik działa równie skutecznie, co drogie specyfiki.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Sadzenie wrzosów - o czym musisz pamiętać? 

Przy uprawie wrzosów należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Wbrew popularnemu mitowi, rośliny wcale nie rosną najlepiej w cieniu. Aby dobrze się rozwijać, kwiaty muszą zostać posadzone w dobrze nasłonecznionym miejscu. Najlepiej wzbogacić ziemię torfem lub kompostem. Pamiętaj, żeby ziemia, w której sadzisz wrzosy, była dobrze przepuszczalna. Kwiaty nie lubią nadmiaru wody - to właśnie przez nią ich korzenie szybciej gniją. 

Wrzosy najlepiej sadzić w dwóch terminach: między marcem a kwietniem oraz od połowy września do połowy października. Warunki atmosferyczne w tych okresach najbardziej sprzyjają rozwojowi tych roślin. Aby wspomóc kwitnięcie kwiatów, można wykonać ich ściółkowanie. W tym celu najlepiej sprawdzą się przekompostowana i rozdrobniona kora, np. sosnowa, lub igliwie.

Rozsyp to wokół wrzosów. Efekt na pewno cię zaskoczy

Jeden z najlepszych domowych nawozów do wrzosów wykonasz, korzystając zaledwie z jednego produktu. Po porannej kawie pamiętaj, aby nie wyrzucać fusów. Resztki z naparu wysusz, a następnie rozsyp wokół krzewinek lub wkop do ściółki. Do nawozu nadadzą się jedynie czyste kawałki. Fusy z napoju z mlekiem lub cukrem jedynie zaszkodzą roślinom. 

Kolejny trik z fusami możesz wykorzystać podczas podlewania. Zalej dwie łyżki resztek wodą i poczekaj 30 minut. Tak powstała mieszanina zawiera wiele składników potrzebnych roślinom do zdrowego rozwoju. Używaj naparu raz na tydzień, a twoje uprawy urosną piękne i zdrowe. 

Więcej o: