Wsyp łyżeczkę cukru do szamponu i zobacz, co się stanie. Efekt widoczny już po pierwszym użyciu

Cukier, choć zazwyczaj nie przynosi korzyści w diecie, może być świetnym środkiem do sprzątania i pielęgnacji ciała. Okazuje się, że wystarczy dodać kilka łyżeczek tego produktu do szamponu, by osiągnąć zaskakujące efekty. Sprawdź, na czym polega peeling cukrowy na włosy.

Skóra i włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj zwykły szampon nie wystarcza, by były piękne i lśniące. Bywa, że stosowane nagminnie odżywki i maski z drogerii również nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Okazuje się, że nie potrzeba żadnych magicznych składników, a wystarczą takie, z których korzystamy na co dzień w domu. Jednym z nich jest cukier.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak uniknąć zbrylania cukru? Kluczem odpowiednie przechowywanie

Jak cukier działa na włosy? Sprawdź, jaki efekt przyniesie dodany do szamponu

W celu uzyskania cukrowego peelingu do włosów wystarczy dodać 3 łyżeczki cukru do szamponu. Po wymieszaniu składników należy nałożyć produkt na skórę głowy i delikatnie wmasować. To świetny sposób na złuszczenie martwego naskórka, oczyszczenie i nawilżenie. Cukier nie szkodzi włosom, a na dodatek jest bardzo prosty do zmycia. Jego stosowanie przynosi same korzyści — masaż ułatwia ukrwienie i pobudza cebulki włosów do wzrostu, a sam produkt sprawia, że kosmyki są lśniące. Co ważne, stosowanie tego specyfiku nie musi być częste. Wystarczy, jeśli będzie aplikowany na włosy co cztery mycia.

Jak zrobić domowy peeling do włosów? Odpowiednie produkty możesz mieć już w domu

Oprócz cukru zdrowotny peeling do włosów można przygotować też za pomocą innych składników. Jednym z nich są płatki owsiane, które często spożywamy na śniadanie. Zawierają magnez, fosfor, mangan, miedź, żelazo, cynk, kwas foliowy, witaminę B1 i witaminę B5, więc nic dziwnego, że mają pozytywne działanie na skórę głowy. Wystarczy zblendować płatki na pył i dodać odrobinę wody, by uzyskać konsystencję pasty. Gotową mieszankę należy nałożyć na włosy i spłukać po kilku minutach. Dzięki niej skóra głowy będzie oczyszczona, a włosy zalśnią pożądanym blaskiem.

Więcej o: