Skuteczny sposób na pozbycie się myszy? Nasącz waciki tym produktem, a szybko odstraszysz gryzonie

Myszy w domu to problem, z którym należy szybko się uporać. Gryzonie przenoszą wiele bakterii i mogą wyrządzić spore szkody. Dziury w ścianach i meblach, przegryzione kable - to tylko kilka ze zniszczeń wywołanych przez szkodniki. Jak się ich pozbyć? Znamy sprawdzony sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W wielu domach, zwłaszcza tych starszych, często pojawiają się myszy. Gryzonie mogą wyrządzić szkód, z tego powodu dobrze jest szybko się ich pozbyć. Jak to zrobić? Nie musisz wydawać pieniędzy na pułapki i robić im krzywdy. Wystarczy, że nasączysz waciki tym produktem, a szkodniki szybko opuszczą dom

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak pozbyć się myszy? Wypróbuj trik z wacikami nasączonymi octem jabłkowym

Myszy, tak jak i większość gryzoni, są bardzo wyczulone na niektóre zapachy. Silny zmysł węchu pozwala im zawczasu wyczuć obecność drapieżników i innych zagrożeń. Dzięki temu trikowi szybko pozbędziesz się ich ze swojego domu, nie robiąc im przy tym krzywdy. Jedyne co musisz zrobić to nasączyć waciki olejkiem eterycznym o zapachu mięty pieprzowej lub octem jabłkowym. Aromaty obu produktów szybko odstraszą szkodniki. Rozłóż namoczoną watę w różnych pokojach. Najlepiej, jeśli położysz ją blisko listw podłogowych. Drażniący zapach szybko pozbędzie się nieproszonych gości z domu.

Jakie rośliny są w stanie odstraszyć gryzonie? Koniecznie hoduj je w swoim domu

Nie tylko olejki eteryczne i ocet są w stanie odstraszyć myszy. Niektóre rośliny również w podobny sposób wpływają na gryzonie. Zapach mięty, rumianku i oleandry w mig przepłoszy szkodniki. Zasadź je w swoim ogrodzie lub hoduj je w domu. 

Kolejny sposób na przegnanie myszy wymaga zlokalizowania ich nory. Jeśli wiesz, gdzie najczęściej przebywają gryzonie, chwyć za lakier do włosów. Środek, oprócz stylizacji fryzury, przydaje się także w wielu innych domowych sposobach. Dzięki temu produktowi pozbędziesz się także szkodników. Spryskaj lakierem wejście do mysiej nory. W ten sposób szybko przegonisz je z domu.  

Więcej o: