Zazwyczaj wyrzucasz ją do kosza, tym razem wrzuć do toalety. Efekt cię zaskoczy

Po zaparzeniu herbaty zazwyczaj wyrzucamy torebkę do kosza na śmieci. Okazuje się, że nie trzeba tego robić, gdyż można wykorzystać ją jeszcze raz - do szybkiego i skutecznego sprzątania toalety. To tani i ekologiczny sposób, dlatego warto się dowiedzieć, na czym polega.

Toaleta jest miejscem, w którym bardzo szybko namnażają się różnego rodzaju bakterie. Z tego względu utrzymanie jej w czystości jest bardzo ważnym zadaniem, któremu nie zawsze można łatwo sprostać. Okazuje się, że świetną pomocą jest zwykła torebka po herbacie, którą zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Sprawdź, na czym polega ta metoda.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Liściasta herbata w torebkach. Idealnie sprawdzi się jako prezent!

Wrzuć torebkę po herbacie do toalety. Skutecznie pozbędziesz się osadu z kamienia

Jedyne, co należy zrobić, to wrzucić torebkę po herbacie do muszli klozetowej. Występujące w niej związki skutecznie usuną zanieczyszczenia. Pierwsze efekty powinny być zauważalne już po 15 minutach. Należy przy tym pamiętać, by nie trzymać jej w muszli dłużej, niż 30 minut. To mogłoby doprowadzić do utworzenia zabrudzeń z ciemnych fusów lub odbarwienia toalety. Stosując ten trik, warto zachować umiar, ponieważ zbyt częste wrzucanie torebek lub duża ich ilość może doprowadzić do zatkania.

Jak pozbyć się z łazienki rybików cukrowych?Jak pozbyć się rybików z łazienki? Rozpyl tę mieszankę

Skuteczne czyszczenie toalety? Wypróbuj tę mieszankę

Okazuje się, że często proste rozwiązania są najlepsze, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by wypróbować inne tanie, proste sposoby. Wystarczy przygotować miksturę z połowy szklanki octu i trzech łyżek sody oczyszczonej. Powstałą mieszankę należy przelać do atomizera i spryskać wnętrze muszli, a po 30 minutach dokładnie wyszorować i spłukać wodę. Dobrym pomysłem może być też zastosowanie kwasku cytrynowego. Jedyne, co należy zrobić, to wymieszać dwie łyżki kwasku z 1/3 szklanki sody oczyszczonej, wsypać substancję do toalety, a po godzinie wyszorować ją szczotką.

Pielęgnacja włosówDosyp do wody i umyj włosy. Będą lśniące i gęste jak po wyjściu od fryzjera

Więcej o: