Jak pozbyć się siwych włosów bez farbowania? Zazwyczaj ją pijesz, tym razem wykorzystaj jako płukankę

Okazuje się, że siwizny z włosów można pozbyć się bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim. Domowe sposoby są proste i banalne, a niektóre działania można przeprowadzić przy użyciu produktów, które często mamy pod ręką.

Zdarza się, że z wiekiem lub przez inne czynniki organizm zaczyna wytwarzać coraz mniej melaniny, której niska ilość odpowiada za siwienie włosów. Są osoby, które cenią sobie naturalność, natomiast inni szukają sposobu na to, by zwalczyć problem, który wydaje się dla nich nieestetyczny. Oprócz farbowania włosów warto poznać proste, domowe sposoby, które mogą pomóc.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ewa Minge zdradziła, jak dba o włosy. Przedłuża je

Jak ukryć siwe włosy bez farbowania? Przygotuj domowe, ekologiczne płukanki

Aby zahamować siwienie włosów, warto stosować płukanki z naturalnych ziół. Dobrze sprawdza się mięta, która dodatkowo wzmacnia cebulki włosów, zapobiega ich wypadaniu i łagodzi podrażnienia.

Sposób przygotowania:

  1. Zalej 6 torebek mięty 2 litrami gorącej wody.
  2. Gdy mięta się zaparzy, odcedź i ostudź miksturę.
  3. Opłucz włosy i skórę głowy płynem, a po 30 minutach zmyj wodą jego pozostałości.

Płukanka powinna być stosowana co najmniej raz w tygodniu. Należy zachować ostrożność, ponieważ mięta może przyciemnić jasne włosy.

Ścielenie łóżka Ścielisz łóżko zaraz po przebudzeniu? Lepiej zmień nawyki

Co zrobić, żeby nie mieć siwych włosów? Zadbaj o swój organizm

Jeśli pierwsze siwe włosy zauważasz we wczesnym wieku, powodem może być prowadzenie niezdrowego stylu życia. Z tego powodu warto w pierwszej kolejności zadbać o swoje zdrowie.

  1. Zrezygnuj z używek. Osoby, które piją dużo alkoholu i palą papierosy zazwyczaj siwieją szybciej, niż ci, którzy tego nie robią.
  2. Wprowadź do diety produkty zawierające wiele witamin. Ich odpowiednia ilość w diecie wpływa na produkcję melaniny. Mowa między innymi o A, B i E.
  3. Stosuj masaże głowy. Okazuje się, że na siwienie włosów może wpływać nieprawidłowy przepływ krwi, co szkodzi cebulkom. Masaż może powstrzymać siwienie, a także wzmocnić kosmyki.

Pielęgnacja włosów Dosyp do wody i umyj włosy. Będą lśniące i gęste jak po wyjściu od fryzjera

Więcej o: