Domowe sposoby na muszki owocówki? Ten popularny napój rozwiąże uciążliwy problem

Wystarczy raz zapomnieć o wyrzuceniu nadpsutych owoców, by pojawiły się owady. Okazuje się, że skuteczna pułapka na muszki owocówki może zostać przygotowana z produktów, które większość ma już w domu. To sprawia, że sposób na muszki jest tani i ekologiczny.

Muszki owocówki chętnie odwiedzają nasze mieszkania za każdym razem, gdy wyczują aromat psującego się jedzenia. Wystarczy chwila nieuwagi, by pojawiły się i skutecznie uprzykrzyły życie. Zauważenie ich to odpowiedni moment, by rozpocząć działania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak zwalczyć muszki owocówki? Postaw na uprawę tych roślin

Muszki owocówki, tak jak większość szkodników, nie znoszą niektórych zapachów. Z tego względu warto zdecydować się na uprawę doniczkową takich roślin, jak mięta, lawenda, geranium, bazylia i kocimiętka. Zapach owoców można zamaskować dzięki goździkom, dlatego dobrze kłaść je w pobliżu. Można też spryskiwać miejsca, w których pojawiają się muszki octem. Chociaż pozostawia po sobie niezbyt przyjemny zapach, to szybko się ulatnia, i nie jest szkodliwy.

Ścielenie łóżkaŚcielisz łóżko zaraz po przebudzeniu? Lepiej zmień nawyki

Jaki domowy trik sprawdzi się na muszki owocówki? Pułapka z naturalnych produktów

Muszki owocówki najlepiej czują się wśród aromatu przejrzałych owoców. To sprawia, że można je wykorzystać w walce z tymi insektami. Jedyne co należy zrobić, to przygotować słoik, folię spożywczą, gumkę recepturkę, słodki sok lub ocet jabłkowy i płyn do naczyń. Wystarczy wlać płyny do pojemnika, zakryć folią wieczko i zabezpieczyć je gumką. Kolejnym krokiem jest delikatne przebicie folii i porobienie niewielkich otworów, przez które wlecą owady. Dobrze pozostawić słoik na noc, by z samego rana przekonać się, że większość muszek zwabiona przyjemnym zapachem wleciała do środka i utopiła się w cieczy. Zamiast płynów można zrobić też pułapkę z wybranego owocu, na przykład jabłka lub gruszki.

Jak pielęgnować skrzydłokwiat?Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Podlewaj go tym wywarem, a nie pożałujesz

Więcej o: