Jak prać kurtkę puchową? Wykorzystaj ten banalny trik, a posłuży ci przez długie lata

Jak prać kurtkę puchową? W przygotowaniu do sezonu zimowego warto zadbać o jej odświeżenie. Jak jednak zrobić to prawidłowo? Te rady pozwolą ci usunąć zabrudzenia, nie narażając odzieży na zniszczenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele osób preferuje ręczne pranie kurtek puchowych. Jak się okazuje, wymycie ich w pralce jest równie bezpieczne. Wystarczy, że zapamiętasz kilka prostych zasad, a ubrania będą służyć ci przez wiele lat. 

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Kurtka puchowa może ci służyć latami. O tym musisz jednak pamiętać 

Jak prać kurtkę puchową, tak aby nie narażać jej na zniszczenie? Przede wszystkim pamiętaj o użyciu odpowiednich detergentów. Środki do czyszczenia odzieży tego typu są dla nich w pełni bezpieczne. Ponadto zawsze przed włożeniem ubrań do bębna, sprawdź, czy urządzenie jest czyste. Resztki proszku lub płynu do prania mogą uszkodzić kurtkę, lub trwale ją zabrudzić. Nastawiając program, nie zapomnij o ustawieniu niskiej temperatury i wirowaniu. 

Jak prać płaszcz puchowy damski? O tym musisz pamiętać

Puchowe płaszcze wymagają przygotowania ich do wyprania w pralce. Przede wszystkim zapoznaj się z zaleceniami producenta umieszczonymi na metce. Zamieszczone na niej informacje mogą być kluczowe w walce z zabrudzeniami. Przed włożeniem ubrań do urządzenia upewnij się, że wszystkie zamki są zapięte do samego końca. Następnie przewróć kurtkę na lewą stronę i namocz ją w wodzie. W ten sposób pozbędziesz się zgromadzonego w niej powietrza.

Włóż do bębna kilka piłeczek tenisowych. Dzięki nim unikniesz zbijania się puchu w kłębki. W ten sposób kurtka pozostanie miękka i miła w dotyku. Sprawdź, czy twoja pralka nie ma specjalnego programu przeznaczonego do prania odzieży tego typu. Jeśli nie, wybierz ustawienia dobrane do delikatnych materiałów. Nastaw niską temperaturę i wolne obracanie bębna. Po wypraniu rozwieś kurtkę i co kilka godzin porządnie ją wytrzep. W ten sposób zapewnisz jej powrót do właściwego rozmiaru i objętości.

Więcej o: