Jak wyczyścić srebro? Odpowiednie produkty już masz! Domowe triki, dzięki którym odzyska dawny blask

Jak przywrócić blask srebrnej biżuterii? Okazuje się, że domowe sposoby są w stanie skutecznie rozwiązać ten problem. Pozbycie się zaśniedziałości nie jest skomplikowane, ale za to może być tanie i ekologiczne. Jak wyczyścić srebro?

Niestety, posiadanie srebrnej biżuterii nie zawsze jest tylko przyjemnością. Z czasem okazuje się, że tworzywo traci blask i czernieje. Jest to spowodowane oddziaływaniem czynników zewnętrznych, czyli zawartych w powietrzu cząstek dwutlenku siarki. Regularne czyszczenie srebra jest kluczowe, jeśli chcemy z dumą prezentować biżuterię. Na szczęście przy zastosowaniu domowych sposobów nie jest to wcale trudne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Twoja srebrna biżuteria pokryła się ciemnym nalotem? Ten sposób przywróci jej blask

Jak wyczyścić srebro? Przygotuj skuteczną mieszankę z dwóch składników

Jednym z najtańszych i najpopularniejszych sposobów czyszczenia srebrnej biżuterii jest zastosowanie prostych, domowych produktów. Wystarczy połączyć ze sobą 1 litr gorącej wody, 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i 1 łyżkę octu. Po przygotowaniu roztworu należy zanurzyć w nim biżuterię na 15 minut, a później przepłukać ją wodą i wytrzeć do sucha. Jeśli nie mamy octu, można pominąć ten składnik i utworzyć gęstą papkę z sody i wody — po nałożeniu na przedmiot należy odczekać kilka minut, a później ją zetrzeć.

Jak usunąć nalot ze srebra? Wykorzystaj pastę do zębów

Kolejnym prostym sposobem na pozbycie się nalotu ze srebra jest nałożenie na nie miętowej pasty do zębów. Można zrobić to za pomocą szmatki lub gąbki, a następnie delikatnie wypolerować przedmioty. Warto pamiętać, że to metoda pomocna na niewielkie rzeczy, takie jak pierścionki czy naszyjniki. Nie zapominaj o tym, by zawsze delikatnie czyścić biżuterię — dzięki temu nie uszkodzisz cennych kamieni, które ją ozdabiają.

Więcej o: