Wlej kilka kropel do paproci, a wyrosną bujne i zdrowe. Domowy trik na pielęgnację roślin za grosze

Paproć to jedna z najpopularniejszych roślin domowych. Jej pielęgnacja nie jest skomplikowana, jednak dzięki kilku prostym trikom, sprawisz, że wyrośnie piękna i bujna. Wlej kilka kropel tego płynu do ziemi, w której jest zasadzona. Efekt na pewno cię zaskoczy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zadbać o paproć domową? Dzięki temu trikowi sprawisz, że roślina będzie zdrowo się rozwijać przez długi czas. Aby kwiat miał bujne listki i piękne, długie łodygi musisz pamiętać o tym banalnym sposobie na pielęgnację.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Wlej kilka kropel tego płynu, a paproć bujnie wyrośnie. Domowy trik na piękne rośliny

Jednym z najlepszych domowych nawozów do paprotki jest prosty w przygotowaniu napar z ziół. Dzięki niemu nie tylko zaoszczędzisz na drogich preparatach, ale także zadbasz o środowisko. Wykorzystując zużyte torebki po herbacie, zmniejszysz ilość generowanych przez ciebie odpadów oraz sprawisz, że rośliny będą zdrowo rosnąć. Regularne podlewanie paproci tym środkiem spowolni rozwój niebezpiecznych bakterii, jednocześnie dostarczając roślinom niezbędnych składników.

Zamiast resztek po herbacie możesz użyć także pokrzywy, rumianku, szałwii i skrzypu polnego. Zagotuj wodę, po czym dodaj do niej zioła. Gotuj przez kilkanaście minut, a następnie poczekaj do ostygnięcia wywaru. Tak przygotowaną mieszanką podlej paprocie. Dzięki temu specyfikowi rośliny odżyją w mgnieniu oka. 

Gotujesz warzywa? Użyj pozostałej wody do podlania paproci

Większość z nas od razu wylewa wodę po gotowaniu naczyń do zlewu. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że płyn jest bogaty w wiele składników wspomagających rozwój roślin. Wywar zawiera m.in. magnez, fosfor, wapń, potas, żelazo, a także witaminy z grupy A,E i B. To właśnie te elementy odpowiadają za bujny wzrost paproci. Pamiętaj jednak, że posolona woda nie nadaje się do nawożenia roślin.

Więcej o: