Jak szybko pozbyć się moli spożywczych? Rozsyp tę przyprawę, a problem zniknie w mgnieniu oka

Mole spożywcze to szkodniki, których niezwykle trudno jest się pozbyć. Mogą pojawić się nawet w najbardziej zadbanej kuchni. Jak je usunąć, bez zbędnego przepłacania? Wystarczy, że rozsypiesz tę przyprawę w szafkach. Poznaj banalny sposób na przepędzenie natrętnych owadów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mole spożywcze najczęściej dostają się do naszych domów razem z sypkimi produktami  kupionymi w sklepach. Co gorsza, bardzo trudno jest dostrzec podczas zakupów. Co zrobić, gdy zobaczymy w kuchni szkodniki? Najlepiej jest sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby. Oto kilka z nich.

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Po czym rozpoznać obecność moli? Te owady uwielbiają sypkie produkty

Mole spożywcze najczęściej można znaleźć w sypkich produktach takich jak mąka, ryż, kasza lub płatki owsiane. Ponadto, larwy owadów mogą pojawiać się także w suszonych owocach lub nawet czekoladzie. Jak rozpoznać, czy w żywności znajdują się szkodniki? Pierwsze, co świadczy o tym, że produkty zostały zainfekowane przez mole, jest lepka pajęczynka wewnątrz pojemnika. Czasami jesteśmy w stanie zobaczyć same larwy pełzające po jedzeniu. Jeśli podczas zakupów zobaczysz, że w okolicy półek z produktami takimi jak np. ryż, latają dorosłe osobniki, lepiej zrezygnuj z zakupów. 

Co robić, jeśli jednak przyniesiesz do domu larwy owadów? Niestety, pierwszym krokiem do pozbycia się szkodników jest wyrzucenie wszystkich produktów, w których pojawiły się mole. Dokładnie wyczyść wszystkie szafki i półki, które miały z nimi kontakt. Następnie nakieruj na nie ciepłe powietrze z suszarki. Wysoka temperatura zabije dorosłe osobniki, jak i ich larwy. Aby uchronić się przed inwazją szkodników, od razu po przyniesieniu zakupów do domu przełóż sypkie jedzenie do szczelnie zamykanych pojemników.

Rozsyp tę przyprawę w kuchni. Problem z molami rozwiąże się sam

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z molami spożywczymi są irytujące ich zapachy. Liść laurowy to przyprawa, która szybko przegoni szkodniki. Włóż kilka listów do kuchennych szafek i pojemników z sypką żywnością. W podobny sposób działają także cytrusy. Olejek eteryczny o zapachu trawy cytrynowej, limonki, czy pomarańczy to naturalny odstraszacz moli. Nasącz nim kilka wacików i rozłóż je na półkach i blatach. 

Więcej o: