Wsyp to do miseczki, a zadziała jak pochłaniacz wilgoci do domu. Wydaj 4 zł i pozbądź się problemu

Wilgoć to bez wątpienia poważny problem. Dom, w którym utrzymuje się nadmiar wody, zagrożony jest szybszym pojawieniem się różnego rodzaju pleśni i grzybów. Jak się jej pozbyć? Wystarczy, że wydasz 4 zł, a problem zniknie na długi czas. Wypróbuj ten domowy pochłaniacz wilgoci.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Urządzenia pochłaniające wilgoć w domu potrafią sporo kosztować. Zamiast przepłacać za markowy sprzęt, warto sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby. Możesz pozbyć się tego problemu za niecałe 4 zł.

Zobacz wideo Prosty myk na domowy pochłaniacz wilgoci. Potrzebujesz tylko jednego składnika

Domowy pochłaniacz wilgoci. Wydaj 4 złote i pozbądź się problemu

Jednym z najlepszych naturalnych pochłaniaczy wilgoci jest ryż. Jego właściwości higroskopijne są znane większości osób. Dzięki nim tak często radzi się przykrywać ziarenkami zalany sprzęt elektroniczny. Aby pozbyć się wilgoci z domu, należy rozłożyć kilka paczek produktu w miejscach, w których zbiera się największy nadmiar wody. Parapety, łazienka, szafy - w te miejsca warto schować pakunki z ryżem. Dodaj do nich kilka kropel olejku eterycznego. W ten sposób nie tylko pozbędziesz się wilgoci, ale także odświeżysz powietrze. 

W podobny sposób zadziała trik z sodą oczyszczoną. Przesyp proszek do kilku miseczek, po czym przykryj je gazą. Tak jak w przypadku ryżu, rozłóż pakunki w miejscach, najbardziej narażonych na nadmierne zbieranie się wilgoci. Gdy zauważysz, że soda stwardniała, wymień ją na nową. 

Jak zabezpieczyć się przed wilgocią? Pamiętaj o tych zasadach

Aby zabezpieczyć się przed zbieraniem się wilgoci, przede wszystkim staraj się unikać wywieszania prania w swoim domu. Zdecydowanie lepiej jest robić to na zewnątrz lub na balkonie. Schnące ubrania mogą znacznie przyczynić się do szybszego rozwoju pleśni. Staraj się także utrzymywać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. Tyczy się to przede wszystkim kuchni oraz łazienki. Pamiętaj również o regularnym wietrzeniu. 

Więcej o: