W ilu stopniach prać pościel? Ten błąd popełnia wiele osób, narażając swoje zdrowie

Regularne pranie pościeli to jedna z najważniejszych czynności dla zachowania właściwej higieny. Niewiele osób wie, w ilu stopniach najlepiej to robić. Popełniają przez to błąd, który może mieć zły wpływ na ich zdrowie. Jak należy to robić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W ilu stopniach należy prać pościel? Jak się okazuje, niewiele osób zna odpowiedź na to pytanie. Odpowiednia temperatura skutecznie pozbędzie się grzybów, bakterii i roztoczy. Dowiedz się, w jakim programie najlepiej jest czyścić pościel.

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

W ilu stopniach prać pościel? Ta wiedza pomoże ci zadbać o zdrowie

Na bawełnianej pościeli często zbierają się niebezpieczne dla zdrowia bakterie, grzyby i roztocza. Jak się ich pozbyć? Odpowiednia temperatura szybko rozwiąże ten problem. Najlepiej jest prać pościel w 60 stopniach Celsjusza. Gorąca woda nie tylko usunie groźne mikroby, ale także sprawi, że poszewki i prześcieradła staną się miękkie i delikatne.

Syntetyczną pościel można prać w nieco niższej temperaturze - 40 stopni Celsjusza w zupełności wystarczy, aby usunąć z niej bakterie i roztocza. Pamiętaj także o użyciu właściwych detergentów. Silne chemikalia mogą wywołać reakcję alergiczną skóry i zmienić kolor poszewek. Aby pościel stała się delikatna i pachnąca wypierz ją z płynem zmiękczającym i ulubionym olejkiem eterycznym.

Jak często prać pościel? Robiąc to regularnie zadbasz o swoją higienę

Regularne pranie pościeli to pierwszy krok do właściwego zadbania o swoją higienę. Zbyt rzadkie czyszczenie prześcieradeł i poszewek może prowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia. Co więcej, wpływa to także na jakość snu. W takim razie, jak często powinno się prać pościel? Najlepiej jest robić to, co najmniej raz na dwa tygodnie.

Więcej o: