Po co owijać stopy folą aluminiową? Efekty tego banalnego triku cię zaskoczą

Folię aluminiową znajdziemy w niemal każdej kuchni. Zwykle używa się jej do przechowywania żywności. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że popularne sreberko ma inne użyteczne zastosowania. Zawiń w nią stopy lub dłonie, a nie pożałujesz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak użyteczna może być folia aluminiowa. Jak się okazuje, produkt sprawdza się nie tylko przy konserwacji jedzenia. Sreberko przyda się także podczas domowych zabiegów. Owiń nią stopy lub dłonie, żeby właściwie o nie zadbać.

Zobacz wideo Kosmetyczni ulubieńcy października. Nasza makijażystka pokazała swoje typy

Czy warto używać folii aluminiowej w domowych kuracjach? Skorzystaj z tej mało znanej funkcji

Nie każdy o tym wie, ale folia aluminiowa jest w stanie równie dobrze zatrzymywać, jak i przypuszczać ciepło. Każde "sreberko" ma dwie różne strony. Lśniąca część produktu odpowiada za utrzymywanie ciepła wewnątrz zawiniątka, natomiast matowa ma za zadanie je odprowadzać. Dzięki tym właściwościom, możesz wykorzystać folię do domowych kuracji. Jeśli masz problem z często przemarźniętymi stopami lub dłońmi, "sreberko" pomoże ci z jego rozwiązaniem. 

Owiń stopy folią aluminiową. Efekt na pewno cię zaskoczy

Jeśli chcesz szybko ogrzać kończyny, nasmaruj je kremem nawilżającym oraz maścią rozgrzewającą, a następnie owiń je folią aluminiową. Pamiętaj, aby jej lśniąca strona znalazła się na zewnątrz. Dzięki temu, zdecydowanie szybciej nagrzejesz stopy lub dłonie i utrzymasz ciepło wewnątrz zawiniątka na dłużej. W ten sposób, nie tylko pozbędziesz się uczucia zimna, ale także dogłębnie nawilżysz skórę. Kuracja nie powinna zająć dłużej niż 30-40 minut. 

Dzięki folii aluminiowej możesz także o wiele szybciej pozbyć się bólu stóp i dłoni. Zamiast rozgrzewającego specyfiku użyj maści przeciwbólowej. Następnie owiń kończyny sreberkiem. Jeśli chcesz, aby stopy zbytnio się nie pociły, pamiętaj, aby matowa połowa folii znajdowała się na zewnątrz. Opatrunek wykonany w ten sposób możesz pozostawić na bolącym miejscu nawet przez całą noc. 

Więcej o: