O ukrytych funkcjach tych przedmiotów nie masz pojęcia. Dzięki nim znacznie ułatwisz sobie życie

Wiele przedmiotów codziennego użytku posiada nieznane większości osób funkcje. Kilka z nich potrafi znacznie ułatwić lub całkowicie zmienić sposób korzystania z nich.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przedmioty codziennego użytku mogą być bardziej zaskakujące, niż się to wydaje. Wiele z nich posiada ukryte misje, o których zapomniała zdecydowana większość społeczeństwa. Oto kilka z najbardziej nietypowych zastosowań rzeczy, z których korzystasz na co dzień.

"Uszka" na kartonie soku. Ten trik był przygotowany dla najmłodszych

Wielu z nas pewnie nie raz zastanawiało się, do czego służą dwa skrzydełka na górze kartoniku z sokiem. Jak się okazuje, producenci tych opakowań wiedzieli, że najczęstszym konsumentem będą małe dzieci. Chcąc ułatwić im trzymanie pojemnika, pomyśleli o "uszkach" znajdujących się blisko miejsca na rurkę. W ten sposób najmłodsi nie narażają się na zbyt mocne ściśnięcie kartonu i wylanie jego zawartości.

Małe guziki na jeansach wcale nie są "dla ozdoby". Mają bardzo ważną funkcję, o której możesz nie wiedzieć

Chyba każdy z nas choć raz kupował nowe jeansy. Jedną z rzeczy, która zawsze budziła konsternację klientów sklepów z odzieżą, było rozmieszczenie guzików na spodniach tego typu. Małe metalowe nity zdają się losowo doczepiane do kieszeni i innych elementów kroju. W rzeczywistości "bezużyteczne" guziki mają zapobiegać rwaniu i strzępieniu się spodni. Jest to opatentowany schemat, za którego stworzeniem stoi legendarny Levi Strauss.

Do czego służy falowana część na spince do włosów?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Płaska część wsuwki pozwala jej na delikatne wsunięcie się pod włosy, natomiast jej falowana strona odpowiada za utrzymanie jej na fryzurze. Bez niej, spinki tego typu od razu spadałyby z głowy.

Nieznana funkcja pojemników na jedzenie. Może znacznie ułatwić konsumpcję

Zamawianie jedzenia staje się z roku na rok coraz popularniejsze. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że pojemniki, w których często przewożona jest żywność, mają jedną ukryta, za to bardzo przydatną funkcję. Po rozłożeniu kartonowego pudełka przed naszymi oczami stanie miseczka z łatwym dostępem do jedzenia. 

Dlaczego litery "F" i "J" na klawiaturze mają specjalną wypustkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć

W większości standardowych klawiatur litery "F" i "J" zawierają wypustki na dole klawiszy. Dlaczego tylko te znaki posiadają tę specjalną funkcję? Otóż takie oznakowanie ma wpłynąć na komfort użytkowników. Dzięki dwóm wyczuwalnym wypustkom można bez problemu dowiedzieć się, gdzie znajdują się poszczególne litery, bez patrzenia na klawiaturę. 

Poznaj prawdziwe zastosowanie materiału dodawanego do ubrań. Wcale nie służy do łatania dziurek

W nowych ubraniach często można znaleźć małe skrawki materiału oraz zapasowe guziki. Dużo osób uważa, że dodatkowe kawałki jeansu, czy zamszu mają zostać użyte do cerowania dziur. Nic bardziej mylnego. Te elementy mają zostać wykorzystane do próbnego prania. Użyj ich, jeśli chcesz sprawdzić, jak twoja odzież zareaguje na dany detergent.

Użyj obieraczki do pokrojenia cebuli. Efekt na pewno cię zaskoczy

Obieraczka do warzyw to podstawowy element w prawie każdej kuchni. Jednak, zamiast używać jej do przygotowania marchewki, czy ziemniaków, warto jej użyć przy krojeniu cebuli. Dzięki wąskiemu ostrzu urządzenia uzyskasz niezwykle cienkie plasterki.

Do czego służy pętelka na końcu buta? Ma dwa proste zastosowania

Buty, a zwłaszcza te terenowe, często mają na pętelkę umieszczoną na końcu cholewki. Do czego służy ten element? Przede wszystkim ma ułatwiać ich zakładanie. Zamiast używać łyżki do butów, można po prostu pociągnąć za przygotowaną wcześniej pętle. Ponadto przydaje się także podczas ich suszenia. 

Dziurka na spodzie kłódki - jakie jest jej zastosowanie?

Na spodzie kłódki, oprócz zamka, można także zauważyć małą dziurkę. Po co umieszczać to wgłębienie zaraz przy wejściu na kluczyk? Otóż jest to jednocześnie odpływ, którym wydostaną się wszystkie płyny niemające miejsca wewnątrz zamka. Ponadto, dzięki niej można w prosty sposób naoliwić sprzęt. 

Czy zatyczka w twoim długopisie ma otwór? To może uratować ci życie!

Wiele długopisów jednorazowych ma zatyczki, ze specjalnym otworem na jej końcu. Jak się okazuje, to rozwiązanie zostało wykorzystane z myślą o uratowaniu życia. Często zdarza się, że zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, przypadkowo połykają plastikowy element. Dziura na jego szczycie pozwala na swobodny przepływ powietrza. 

Więcej o: