Matowe plamy na płycie indukcyjnej? Z dwóch składników zrobisz pastę, która pozbędzie się ich na dobre

Jeśli matowe plamy na płycie indukcyjnej spędzają ci sen z powiek, warto poznać sposoby, aby jak się ich pozbyć. Z pomocą przychodzą produkty, które większość z nas ma już w domu.

Regularne czyszczenie płyty indukcyjnej jest bardzo ważne, zwłaszcza że często przygotowujemy na niej ulubione potrawy. Warto usuwać brud bezpośrednio po gotowaniu, gdy jeszcze nie zasechł. Na nieestetyczne, matowe plamy dobrze sprawdzą się domowe środki, po które warto sięgnąć przed zakupem drogich specyfików. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyta indukcyjna - największy pożeracz prądu w domu?

Jak usunąć przebarwienia na płycie indukcyjnej? Wykorzystaj ocet i sodę oczyszczoną

Jednym z najprostszych sposobów na wyczyszczenie płyty indukcyjnej jest przetarcie jej octem, a następnie posypanie sodą oczyszczoną. Są to tanie produkty, które zapewne większość ma już w kuchni. Później należy rozłożyć na powierzchni ściereczkę zamoczoną wcześniej w ciepłej wodzie. Gdy minie kwadrans, wystarczy przetrzeć płytę, a następnie ją wysuszyć. Jeśli jesteś osobą wrażliwą na zapach octu, możesz zastąpić go sokiem z cytryny, który zadziała podobnie.

Matowe plamy na płycie indukcyjnej? Pozbądź się ich szybko i skutecznie

Na matowe plamy dobrze sprawdzą się płyny, których zazwyczaj używamy do mycia naczyń i szyb. Pierwszym krokiem jest zwilżenie gąbki wodą z płynem do naczyń i przetarcie powierzchni. Następnie należy wypłukać gąbkę, usunąć resztki produktu i wytrzeć płytę do sucha. Na sam koniec można spryskać ją płynem do szyb i wypolerować, co nada połysku. Jeśli plamy są trudniejsze do usunięcia, warto przygotować specjalną pastę. Wystarczy rozsypać sodę oczyszczoną na powierzchni płyty, zalać ją niewielką ilością wody utlenionej i delikatnie szorować okrężnymi ruchami. Na koniec wystarczy usunąć produkt szmatką zwilżoną ciepłą wodą.

Więcej o: