Jak doczyścić kafelki? Ten produkt poradzi sobie lepiej niż płyn do podłóg! Nabłyszcza i dezynfekuje

Mycie płytek bywa trudnym zadaniem i zazwyczaj nie należy do lubianych zajęć. Mimo to należy robić to regularnie, by nie dopuścić do powstawania brudu, który z czasem robi się coraz trudniejszy do usunięcia. Jak wyczyścić kafelki? Zdradzamy najlepsze domowe triki.

Płyny do mycia podłóg pięknie się pienią i mają przyjemny zapach, jednak mogą pozostawiać smugi i nie zawsze są w stanie skutecznie wyczyścić kafelki i płytki podłogowe. Na szczęście są produkty, którymi można w łatwy sposób zastąpić popularne preparaty. To proste metody, których efekty potrafią zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu Wybierz serwis

Jak skutecznie wyczyścić kafelki na podłodze? Wykorzystaj... tabletkę do zmywarki!

Okazuje się, że tabletki do zmywarki, które standardowo wykorzystujemy do mycia naczyń, mogą dobrze sprawdzić się jako środek do mycia podłóg. Ich właściwości sprawiają, że radzą sobie z zabrudzeniami, dezynfekują, odtłuszczają, nie zostawiają smug, a do tego nabłyszczają wszelkie powierzchnie. Warto wykorzystać te zalety wrzucając jedną kapsułkę do wiaderka z ciepłą wodą. Gdy się rozpuści, wystarczy umyć kafelki. To świetny sposób na uniknięcie żmudnego szorowania, ponieważ dzięki tabletkom czyszczenie nie będzie już takie trudne, a zabrudzenia szybko znikną.

Czym myć płytki podłogowe, żeby nie było smug? Wypróbuj ocet i płyn do naczyń

Oprócz tabletek do zmywarki dobrym sposobem na uniknięcie nieestetycznych smug jest czyszczenie kafelek wodą z octem. To również sprawdzona metoda, dzięki której płytki zostaną też zdezynfekowane. Wystarczy wymieszać pół szklanki octu z 4 l ciepłej wody i umyć podłogę. Jeśli chcesz uzyskać lepszy efekt, warto po zabiegu wytrzeć podłogę do sucha. Innym sposobem jest mycie kafelek wodą z płynem do naczyń, który świetnie odtłuszcza. Dzięki temu można dodatkowo usunąć zabrudzenia z białych fug, by odzyskały swoją naturalną barwę.

Więcej o: