Co zrobić, żeby buty nie obcierały? Skarpetka i krem nawilżający rozwiąże bolesny problem

Jesień to czas, w którym należy porzucić letnie klapki i sandałki na rzecz cieplejszych i bardziej zabudowanych butów. Niestety wiele z nich powoduje nieprzyjemne otarcia, które mogą prowadzić do powstania bolesnych pęcherzy. Na szczęście istnieją sposoby, by temu zapobiec.

Wybór jesiennego obuwia pozornie wydaje się łatwy, jednak dobrze kierować się pewnymi zasadami, dzięki którym możliwe będzie uniknięcie bolesnych otarć. Jeśli buty zostały kupione wcześniej, warto wypróbować domowe sposoby, które pomogą rozwiązać problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sneakersy - najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

Co zrobić, żeby buty nie obcierały? Zwróć uwagę na te czynniki

Chociaż zwykle wybieramy w sklepie buty, które podobają nam się wizualnie, warto zwrócić też uwagę na inne czynniki, dzięki którym obuwie nie będzie nas obcierać, a chodzenie nie spowoduje dyskomfortu.

  1. Upewnij się, że buty nie są za szerokie lub za ciasne. Źle dobrane obuwie to jedna z przyczyn powstawania otarć.
  2. Wybieraj skarpetki z włókien syntetycznych. Okazuje się, że bawełniane zatrzymują wilgoć, przez co stopy się obcierają. 
  3. Daj butom czas. Po zakupie nie noś ich od razu przez wiele godzin. Na początku wystarczy kilkadziesiąt minut dziennie, dzięki czemu stopy przyzwyczają się do nowego obuwia.

Co zrobić, gdy nowe buty obcierają? Rozbij je za pomocą mokrych skarpetek

Jeśli buty wydają się przymałe i obcierają, można je rozciągnąć przy pomocy grubych, wilgotnych skarpetek. W tym celu należy zamoczyć je w wodzie, włożyć na stopy i założyć buty. Piętnastominutowy spacer raz dziennie powinien w kilka dni rozciągnąć materiał, który dopasuje się do nóg i przestanie obcierać.

Triki na obcierające buty. Posmaruj obuwie tym kremem, by zmiękczyć materiał

Jeśli buty obcierają na piętach, warto posmarować materiał kremem nawilżającym, np. do rąk lub twarzy. To dobra alternatywa dla drogich preparatów, dzięki której obuwie będzie bardziej śliskie i przestanie sprawiać dyskomfort.

Więcej o: