Zazwyczaj jesz go na śniadanie, tym razem posmaruj nim nogi. Domowy balsam na podrażnienia po goleniu

Golenie maszynką często powoduje podrażnienia w postaci małych, czerwonych kropeczek. Nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to mogą powodować dyskomfort w postaci swędzenia lub pieczenia. Z tego względu warto wypróbować domowe sposoby na podrażnienia, które pozwolą cieszyć się gładką skórą.

Golenie maszynką to jeden z najszybszych sposobów na pozbycie się niechcianych włosków. Niestety zabieg powoduje też podrażnienia, które sprawiają ból. Na szczęście dzięki prostym sposobom można złagodzić dyskomfort i sprawić, że nieestetyczne krostki i zaczerwienienie szybko ustąpią.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Trening z gumą. 7 ćwiczeń wyszczuplających nogi

Co pomaga na krostki po goleniu? Wykorzystaj naturalne oleje

Podrażnienia z czasem zwykle same ustępują, jednak warto przyspieszyć proces i złagodzić towarzyszący mu ból. Dobrym sposobem jest wykorzystanie naturalnych olejów: kokosowego, z awokado lub ze słodkich migdałów. Smarowanie tymi produktami nawilża skórę i sprawia, że krostki znikają dużo szybciej.

Co na podrażnienia po goleniu? Zastosuj łagodzące okłady

Na podrażnienia dobrze sprawdzą się łagodzące okłady z aloesu. Warto wycisnąć miąższ bezpośrednio z rośliny, lub zaopatrzyć się w odpowiedni produkt w postaci kremu. Wystarczy zaaplikować go na nogi i masować okrężnymi ruchami, albo nałożyć na bolące miejsca za pomocą płatków kosmetycznych czy wacików. Pieczenie można złagodzić też okładem z jogurtu naturalnego, który wpływa korzystnie na regenerację skóry. Produkt, który często spożywamy na śniadanie, wystarczy jedyne, nałożyć bezpośrednio na nogi.

Domowe sposoby na podrażnienia? Wypróbuj sodę oczyszczoną

Okazuje się, że soda oczyszczona, którą większość z nas ma w domu, ma działanie antybakteryjne — produkt łagodzi swędzenie i leczy stany zapalne. W celu zniwelowania podrażnień wystarczy rozpuścić sodę w misce z ciepłą wodą i zanurzyć w niej stopy. Delikatne polewanie krostek przez kilkanaście minut powinno złagodzić ból. Po zabiegu należy wytrzeć skórę do sucha miękkim, czystym ręcznikiem.

Więcej o: