Najwyższy żyjący kot domowy na świecie. Ten gigant ma niecałe trzy lata i nadal rośnie!

Fenrir, reprezentant rasy Savannah, uzyskał wpis w Księdze Rekordów Guinnessa jako najwyższy żyjący domowy kot na świecie. 29 stycznia 2021 r. podczas mierzenia miał aż 47,83 cm wysokości! Zwierzę nie ma jeszcze skończonych trzech lat, a już zachwyca okazałym rozmiarem i wyglądem.

Kot Fenrir, którego imię wywodzi się z jednego z księżyców Saturna, zapisał się na kartach historii jako zdobywca rekordu najwyższego żyjącego kota domowego na świecie. Do pobicia ma jeszcze jeden wynik — najwyższego kota domowego w historii. Właścicielem tego zdumiewającego osobnika jest William Powers z Farmington Hills w USA.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy istnieje coś słodszego niż mały kotek? Zdecydowanie nie

Co sprawiło, że Fenrir tak urósł? Okazuje się, że to niejedyny wysoki kot w rodzinie

Fenrir jest osobnikiem rasy Savannah, która powstała poprzez skrzyżowanie dzikiego Serwala z kotem domowym. Ta krzyżówka zyskała popularność w latach 90., a w 2001 r. została zarejestrowana oficjalnie jako rasa. Poprzedni rekord najwyższego żyjącego kota domowego należał do kota Arcturusa (48,4 cm), który był bratem Fenrira i w 2016 r. uzyskał dodatkowo tytuł najwyższego kota domowego w historii. Niestety zwierzę zginęło w pożarze krótko po zdobyciu tego osiągnięcia. Kot Fenrir został adoptowany gdy miał 12 tygodni, a obecnie ma niecałe trzy lata, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by stał się jeszcze wyższy i pobił rekord zmarłego brata. Właściciel zwierzęcia zdradził, że jest ono na specjalnej diecie, która została wcześniej opracowana dla Arcturusa — nic więc dziwnego, że urósł prawie tak duży jak on.

 

10 memów o studentach10 memów o studentach nie tylko dla powracających na uczelnię

Fenrir — kot terapeutyczny. Wspiera i przynosi ulgę

William Powers, właściciel kota-rekordzisty jest lekarzem, który wspiera pacjentów zarażonych wirusem HIV. Pomaga mu w tym Fenrir, który ma za zadanie uspokajać pacjentów i sprawić, by poczuli się swobodnie. Jak zdradził doktor Powers: "Wędruje po biurze, ludzie go głaszczą, drzemie na stołach w gabinecie lekarskim i prosi o smakołyki. Przyjmuje ze mną pacjentów, śledzi mnie od pokoju do pokoju, a gdy się zmęczy, zwija się na krześle i śpi aż do lunchu".

 

Te znaki zodiaku czeka bogactwo jeszcze w tym roku! Czy jesteś w gronie szczęśliwców?Te znaki zodiaku wzbogacą się w 2023 roku. Jesteś wśród nich?

Więcej o: