Jak pozbyć się kamienia pod prysznicem? Łatwo zlikwidujesz go płynem, który masz już w domu

Czyszczenie osadu z kamienia pod prysznicem nie jest łatwym zadaniem, bo zazwyczaj zajmuje wiele czasu, a efekty nie zawsze są zadowalające. Na szczęście problem można rozwiązać tanim, prostym sposobem. Wystarczy zastosowanie starych ściereczek i płynu, który prawdopodobnie masz już w domu.

Usuwanie zabrudzeń z kabiny prysznicowej zazwyczaj zajmuje sporo czasu, a uzyskany efekt pozostawia wiele do życzenia. Samo czyszczenie należy przeprowadzać regularnie, ponieważ ze względu na kontakt z wodą osad z kamienia tworzy się w tym miejscu bardzo szybko, a zlikwidowanie go jest trudne nawet przy pomocy specjalnie przystosowanych do tego specyfików. Na szczęście problem można rozwiązać za pomocą pewnego popularnego płynu, który większość z nas ma w kuchennej szafce. Użycie tej cieczy i kilku pociętych ściereczek to klucz do sukcesu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Czym wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia? Wykorzystaj ten popularny płyn

Pozbycie się kamienia spod prysznica nie musi być trudne. Wystarczy wykorzystać stare ścierki i ocet z kuchni. 

  1. Potnij ścierki na cienkie paski, wlej do miski ocet i namocz materiał tak, by mocno się nasączył.
  2. Rozłóż je w miejscach, w których zauważysz osad z kamienia — ważne, by mocno przylegały. Zalej materiał resztą octu, co polepszy efekt.
  3. Pozostaw ściereczki na co najmniej godzinę — rozpuszczenie zabrudzeń wymaga czasu.
  4. Ściągnij materiał, wyszoruj pozostałości osadu gąbką i spłucz całość letnią wodą. 
  5. Kiedy ściereczki wyschną, odłóż je i wykorzystaj podczas kolejnego sprzątania.

Jak usunąć osad z kamienia? Umyj szkło płynem do naczyń

Jeśli chcesz pozbyć się zabrudzeń ze szklanych elementów w kabinie prysznicowej, warto wykorzystać płyn do mycia naczyń. Dzięki nabłyszczającym właściwościom idealnie sprawdzi się podczas czyszczenia tego rodzaju powierzchni. Jedyne co należy zrobić, to umyć zabrudzone elementy przy pomocy miękkiej ściereczki z płynem, spłukać wszystko wodą i wytrzeć kabinę do sucha.

Więcej o: