Domowy sposób na muszki owocówki. Jak się pozbyć owadów? Wytępisz je popularnym napojem

Jeśli zauważasz w mieszkaniu problem niewielkich latających owadów, które zazwyczaj gromadzą się w widocznych miejscach - na przykład obok resztek jedzenia, to wiedz, że można go łatwo rozwiązać. Wystarczy, że wypróbujesz ten sprawdzony sposób na muszki owocówki. Jak się pozbyć szkodników?

Muszki owocówki pojawiają się w naszych mieszkaniach nie tylko latem, gdy królują wysokie temperatury. Można je zobaczyć również o innej porze roku, co zazwyczaj ma związek z pozostawionymi na dłuższy czas resztkami jedzenia lub zepsuciem się nawet pojedynczego owocu. Wystarczy chwila nieuwagi, a pojawienie się niewielkiej ilości owadów to pora na podjęcie odpowiednich działań, by nie dopuścić do ich szybkiego rozmnożenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Muszki w domu. Jak pozbyć się szkodników? Przede wszystkim posprzątaj

Owady zazwyczaj wabione są do naszych mieszkań aromatem resztek jedzenia i psujących się owoców. Z tego względu istotne jest regularne sprzątanie, dzięki czemu się nie pojawią. Wystarczy pamiętać o prostych zasadach.

  1. Usuwaj ze zlewu resztki jedzenia i nie pozostawiaj w nim na długo mokrych gąbek i brudnych naczyń. Nie zapominaj o regularnym czyszczeniu odpływu.
  2. Nie zostawiaj jedzenia w temperaturze pokojowej — najlepiej przechowywać je w lodówce, w zamkniętych pojemnikach.
  3. Zamykaj szczelnie słodkie napoje — one również wabią muszki.
  4. Regularnie wyrzucaj odpady, by nie dopuścić do gnicia resztek jedzenia.

Skuteczna pułapka na muszki owocówki. Przygotuj ją przy pomocy tego napoju

Jeśli muszki owocówki już się pojawiły, najszybszym sposobem na ich wytępienie jest przygotowanie prostej, domowej pułapki. Wystarczy wlać do słoika wybrany napój — sok owocowy, wino lub ocet jabłkowy i dodać do niego płyn do mycia naczyń. Ważne, by proporcje były równe. Pojemnik należy zamknąć za pomocą folii spożywczej i zabezpieczyć gumką recepturką. Kolejnym krokiem jest porobienie niewielkich otworów igłą w kilku miejscach — przez nie wlecą muszki. Słoik należy postawić w miejscu, gdzie lata ich najwięcej. Następnego dnia okaże się, że zwabione przez aromat insekty utopiły się w płynie. 

Więcej o: