Sprawdzony trik na robaczywe grzyby? Dodaj do wody trzy łyżki tego produktu i szybko usuń szkodniki

Często, po przyniesieniu grzybów do domu, okazuje się, że wiele z nich jest robaczywych. Jak poradzić sobie z tym problemem? Poznaj trik, z którego od lat korzystają nasze babcie. Ten domowy sposób w mig pozbędzie się nieproszonych gości. Wszystkie potrzebne produkty znajdziesz w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Grzyby to bez wątpienia królowie jesiennych dań. Jednak zanim weźmiemy się za przygotowywanie potraw, należy najpierw dokładnie oczyścić i przebrać zbiory. Niestety, w wielu okazach często można znaleźć robaki. Jak się ich pozbyć? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Zobacz wideo Pyszne dania z kurkami. Wypróbuj te przepisy

Jak usunąć robaki z grzybów. Poznaj sprawdzony trik

Bez dwóch zdań widok robaków w grzybach przygotowywanych do jedzenia, może odebrać apetyt. Istnieje jednak banalnie prosty trik na pozbycie się nieproszonych gości. Jedyne co potrzebujesz to sól kuchenna. Wsyp trzy łyżki przyprawy do litra zimnej wody. Całość dokładnie wymieszaj. Pokrój grzyby na mniejsze kawałki, a następnie wrzuć je do naczynia na ok. dwie minuty.

Na sam koniec wyciągnij je z wody i sprawdź, czy trik przyniósł zadowalający efekt. Pamiętaj jednak, że możesz skorzystać z tego sposobu tylko do grzybów, z których masz zamiar przygotować potrawy - nie nadaje się on do suszenia lub mrożenia.

Które grzyby najczęściej są robaczywe? Te gatunki o wiele szybciej przyciągają robaki

Niektórzy uważają, że pozbycie się robaków wcale nie rozwiązuje problemu. Dla tych osób, grzyby, w których raz znalazły się szkodniki, kompletnie nie nadają się do jedzenia. W takich przypadkach warto wiedzieć, które gatunki rzadziej przyciągają nieproszonych gości. Kurki, dzięki swoim właściwościom antypasożytniczym skutecznie odstraszają robaki. Zbierając te grzyby, prawie nigdy nie narazisz się na spotkanie ze szkodnikami. Co więcej, jest to jeden z niewielu gatunków, który można spożywać na surowo. 

Więcej o: