Co robić, gdy włosy wypadają garściami? Zrezygnuj z szamponu z tym składnikiem, a kosmyki ci podziękują

Wypadające włosy to problem, z którym boryka się wiele osób. Zazwyczaj wywoływany jest przez niedobór odpowiednich witamin w organizmie, ale wpływ na ten stan rzeczy może mieć też nieprawidłowa pielęgnacja kosmyków.

Nadmiernie wypadające włosy to powszechny problem. Okazuje się, że oprócz niedoboru witamin, złej diety i czynników zewnętrznych dużą rolę odgrywa pewien składnik, który jest pochodną oleju kokosowego i można go znaleźć w niektórych szamponach. Jeśli masz wrażliwą skórę, warto wybierać produkty bez niego — może osłabiać pasma i wpływać na ich łamliwość.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Dlaczego wypadają włosy? Sprawdź, czy twój szampon zawiera ten składnik

Składnik, który można znaleźć w wielu szamponach to kokamidopropylobetaina (cocamidopropyl betaine). Otrzymywany w reakcji oleju kokosowego służy jako myjący dodatek do popularnych kosmetyków. Gdy organizm jest wrażliwy na silne detergenty, a włosy nadmiernie wypadają, warto sprawdzić, czy wykorzystywany do mycia głowy produkt go zawiera. Jeśli tak, właśnie to może wywoływać reakcje niepożądane: wypadanie włosów, podrażnienia skóry głowy, swędzenie i łupież. Odstawienie kosmetyków z kokamidopropylobetainą i zastąpienie ich innymi często pomaga zlikwidować te problemy. Gdy mimo to nie mijają, dobrze rozważyć wizytę u trychologa — lekarz znajdzie przyczynę dolegliwości i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Co robić, gdy włosy wypadają garściami? Przygotuj domową wcierkę

Nadmierne wypadanie włosów można zmniejszyć przy pomocy domowych mieszanek. Ich przygotowanie jest tanie, a składniki są przyjazne dla środowiska. Popularnością cieszy się zdrowotna wcierka ze skrzypu polnego i pokrzywy. Żeby ją przygotować, wystarczy zalać łyżeczkę ziół wodą i podgrzewać przez 20 minut. Po ostygnięciu i odcedzeniu może zostać zastosowana na włosy. To świetny sposób na wzmocnienie cebulek i pobudzenie kosmyków do wzrostu.

Więcej o: