Wyciągnij go z kuchennej szafki i przetrzyj zlew. To świetny sposób, by odzyskał blask

Prawidłowe i regularne czyszczenie kuchennego zlewu jest bardzo ważne, jednak nie należy zapominać o wzmacnianiu tego efektu impregnacją. Na szczęście można go uzyskać w łatwy sposób przy pomocy kuchennego produktu, który zazwyczaj wykorzystuje się do smażenia.

Czyszczenie zlewu można wykonywać przy użyciu naturalnych produktów, bez konieczności wydawania pieniędzy na chemiczne preparaty. Z pomocą może przyjść zwykły olej, który większość z nas ma już w kuchennej szafce. Dzięki niemu sprzęt będzie odporny na zabrudzenia i odzyska blask.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Olejowanie zlewu. Wykorzystaj produkt, który masz już w kuchni

Impregnację zlewu można przeprowadzić przy pomocy wszystkich olejów, które nadają się do spożycia. Mowa między innymi o rzepakowym, kokosowym czy słonecznikowym. Wystarczy jedna kropla produktu, by uzyskać świetny efekt — powierzchnia zyska dawny blask i stanie się bardziej odporna na zabrudzenia i zarysowania. To dobry sposób na odświeżenie matowego zlewu, dzięki czemu zyska intensywniejszy kolor. Oto co należy zrobić:

  1. Opłucz zlew i pozbądź się resztek jedzenia i osadu, a także sprzątnij znajdujące się w nim talerze. Wytrzyj powierzchnię do sucha.
  2. Nałóż na gąbkę lub ściereczkę 1 łyżeczkę wybranego oleju i wetrzyj w zlew.
  3. Kontynuuj działanie, aż przestanie się on kleić.
  4. Upewnij się, że żaden fragment powierzchni nie został pominięty.
  5. Po kilku godzinach usuń nadmiar oleju.

Zabieg warto wykonywać raz w tygodniu. Uważaj, by nie wlać płynu bezpośrednio do odpływu, co może doprowadzić do zatkania rur.

Jak wyczyścić odpływ? Zastosuj tę popularną mieszankę

Jeśli podczas olejowania doszło do zatkania odpływu, wsyp do środka mieszankę z sody oczyszczonej i soli w równych proporcjach, a następnie zalej całość gorącą wodą z czajnika. To prosty sposób na pozbycie się zalegających resztek i odetkanie rur.

Więcej o: