Wyciągnij go z kuchennej szafki i przetrzyj zlew. To świetny sposób, by odzyskał blask

Prawidłowe i regularne czyszczenie kuchennego zlewu jest bardzo ważne, jednak nie należy zapominać o wzmacnianiu tego efektu impregnacją. Na szczęście można go uzyskać w łatwy sposób przy pomocy kuchennego produktu, który zazwyczaj wykorzystuje się do smażenia.

Czyszczenie zlewu można wykonywać przy użyciu naturalnych produktów, bez konieczności wydawania pieniędzy na chemiczne preparaty. Z pomocą może przyjść zwykły olej, który większość z nas ma już w kuchennej szafce. Dzięki niemu sprzęt będzie odporny na zabrudzenia i odzyska blask.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Olejowanie zlewu. Wykorzystaj produkt, który masz już w kuchni

Impregnację zlewu można przeprowadzić przy pomocy wszystkich olejów, które nadają się do spożycia. Mowa między innymi o rzepakowym, kokosowym czy słonecznikowym. Wystarczy jedna kropla produktu, by uzyskać świetny efekt — powierzchnia zyska dawny blask i stanie się bardziej odporna na zabrudzenia i zarysowania. To dobry sposób na odświeżenie matowego zlewu, dzięki czemu zyska intensywniejszy kolor. Oto co należy zrobić:

  1. Opłucz zlew i pozbądź się resztek jedzenia i osadu, a także sprzątnij znajdujące się w nim talerze. Wytrzyj powierzchnię do sucha.
  2. Nałóż na gąbkę lub ściereczkę 1 łyżeczkę wybranego oleju i wetrzyj w zlew.
  3. Kontynuuj działanie, aż przestanie się on kleić.
  4. Upewnij się, że żaden fragment powierzchni nie został pominięty.
  5. Po kilku godzinach usuń nadmiar oleju.

Zabieg warto wykonywać raz w tygodniu. Uważaj, by nie wlać płynu bezpośrednio do odpływu, co może doprowadzić do zatkania rur.

Czyszczenie kabiny prysznicowejJak pozbyć się kamienia pod prysznicem? Łatwo zlikwidujesz go tym płynem

Jak wyczyścić odpływ? Zastosuj tę popularną mieszankę

Jeśli podczas olejowania doszło do zatkania odpływu, wsyp do środka mieszankę z sody oczyszczonej i soli w równych proporcjach, a następnie zalej całość gorącą wodą z czajnika. To prosty sposób na pozbycie się zalegających resztek i odetkanie rur.

Gdzie na grzyby? [MAPA GRZYBOWA] - zdjęcie ilustracyjneZnalazłeś w lesie muchomory czerwone? Lepiej dobrze się rozejrzyj

Więcej o: