Jak wydłużyć rzęsy? Nałóż na włoski odrobinę tego produktu, a potem tusz. Efekt jest spektakularny

Wiele osób marzy o pięknych, długich i gęstych rzęsach. Wyraziste spojrzenie przykuwa wzrok, dlatego warto wypróbować sposoby, dzięki którym uzyskanie takiego efektu będzie możliwe. Okazuje się, że dobrą pomocą może być pewien banalny produkt z kuchennej szafki.

Mąka ziemniaczana może mieć wiele zastosowań. Z jej dobroczynnych właściwości korzystały już nasze babcie i prababcie, i bynajmniej nie tylko do przygotowywania smacznych posiłków — produkt świetnie sprawdza się też w pielęgnacji ciała i sprzątaniu. Okazuje się, że może nawet optycznie wydłużyć rzęsy. Sprawdź, co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Do czego używa się mąki ziemniaczanej? Wykorzystaj go, by optycznie wydłużyć rzęsy

Mąka ziemniaczana świetnie sprawdza się jako produkt do pogrubiania i wydłużania rzęs, a sam zabieg można przeprowadzić w mniej niż minutę. Wystarczy nanieść odrobinę na pędzelek kosmetyczny, a później delikatnie na włoski, starając się, by produkt nie dostał się do oczu. Kolejnym krokiem jest wytuszowanie rzęs od nasady po końce. Różnica jest zauważalna od razu. To również dobry sposób na zwiększenie objętości brwi — należy nałożyć na nie mąkę takim samym sposobem, a później pomalować.

Gdzie na grzyby? [MAPA GRZYBOWA] - zdjęcie ilustracyjne Znalazłeś w lesie muchomory czerwone? Lepiej dobrze się rozejrzyj

Na co pomaga mąka ziemniaczana? Sprawdź, do czego jeszcze możesz ją wykorzystać

Mąka ziemniaczana może zostać wykorzystana również do pielęgnacji innych miejsc.

  1. Włosy - Produkt można stosować jak suchy szampon. Wystarczy nałożyć niewielką ilość na skórę głowy, a po chwili wyczesać. Osoby o ciemnych włosach powinny zachować ostrożność, gdyż pozostałości produktu mogą wyglądać nieestetycznie.
  2. Skóra -  Mąka ziemniaczana to dobry sposób na niwelowanie odparzeń z pieluszki, odleżyn i uśmierzanie bólu. Należy smarować miejsca, w których wystąpiły zmiany pastą ze skrobi i wody.
  3. Twarz - Produkt wymieszany z odrobiną cynamonu świetnie sprawdzi się jako zamiennik sklepowego pudru do twarzy.

muszki owocówki Sposób na muszki owocówki. Jak się pozbyć owadów? Zrób to napojem

Więcej o: