Weź kilka ząbków czosnku i wrzuć do toalety. Pozbędziesz się irytującego problemu na długo

Sprawdzone triki na domowe porządki mogą często wydawać się dość dziwne. Nietypowość trików usprawiedliwia ich skuteczność. Tak jest również w tym przypadku. Przetnij ząbek czosnku na pół i natrzyj nim toaletę. Zrób to, a efekt na pewno cię zaskoczy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Toaleta to miejsce, które wymaga regularnego czyszczenia. Pomimo częstego sprzątania na niektórych jej elementach nadal mogą utrzymywać się plamy. Skutecznym sposobem na pozbycie się zabrudzeń jest użycie czosnku. Wystarczy jeden ząbek, a toaleta zalśni czystością.

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Przekrój czosnek na pół i natrzyj nim toaletę. Pozbądź się bakterii i zabrudzeń

Czosnek ma wiele właściwości bakteriobójczych i przeciwgrzybiczych. Z tego powodu warzywo tak dobrze sprawdza się w walce z różnego typu osadami oraz trudnymi do usunięcia plamami. Jeden ząbek jest w stanie poradzić sobie z większością uporczywych zabrudzeń. Wystarczy, że przekroisz go na pół i natrzesz nim przebarwienia. Odczekaj chwilę, a następnie dokładnie oczyść miejsce namoczoną gąbką lub ściereczką. Plamy powinny zniknąć już po pierwszym czyszczeniu. 

Jeśli żółte zabrudzenia są szczególnie trudne do usunięcia, sięgnij po napar z czosnku. Przygotowanie specyfiku jest banalnie proste. Zagotuj szklankę wody. Gdy płyn osiągnie odpowiednią temperaturę, wrzuć do niego trzy ząbki czosnku. Całość przykryj pokrywką i chwilę gotuj. Następnie odstaw specyfik na około 15 minut. Na sam koniec wlej na noc do toalety. 

Wrzuć do toalety czosnek. Efekt na pewno cię zaskoczy

Jak pozbyć się zabrudzeń i bakterii z toalety? Ten sposób jest banalnie prosty. Wystarczy, że obierzesz i przekroisz dowolną ilość czosnku, a następnie wrzucisz go do toalety. Pozwól warzywu działać przez całą noc. Następnego dnia spłucz wodę i dokładnie obmyj muszlę. Dla lepszego efektu powtarzaj ten zabieg raz na dwa dni.

Więcej o: