Potrzyj meble orzechem włoskim i zobacz, co się stanie. Takiego efektu się nie spodziewasz

Drewniane meble wyglądają piękne, jednak mimo impregnacji szybko ulegają zarysowaniu. To sprawia, że wymagają szczególnej pielęgnacji. Na szczęście istnieją proste sposoby na pozbycie się niewielkich śladów, które uprzykrzają życie. Jednym z nich jest zastosowanie orzecha włoskiego.

Nawet jeśli dbamy o meble, niechciane zarysowania pojawiają się w najmniej oczekiwanych momentach. To czas, by wypróbować sprawdzone sposoby ich zamaskowania. Są proste i nie wymagają dużego nakładu finansowego, więc dzięki nim szybko zapomnisz o drogich specyfikach. Dowiedz się, jak zrobić to przy pomocy orzecha włoskiego i innych produktów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ściereczki do czyszczenia drewna. Zrobisz je w 10 minut

Jak usunąć rysy na meblach? Wykorzystaj orzechy włoskie

Głębokie rysy na meblach można w prosty sposób zamaskować orzechem włoskim. Wystarczy go obrać i pocierać energicznie powierzchnię. To produkt, który oprócz swoich walorów zdrowotnych i smakowych ma też zbawienny wpływ na drewno, ponieważ jest miękki i dokładnie pokrywa zarysowania. Warto wypróbować też działanie innych odmian: pekan, brazylijskich lub migdałów — najlepiej w kolorze, który jest jak najbardziej zbliżony do mebla.

Gdzie na grzyby? [MAPA GRZYBOWA] - zdjęcie ilustracyjneZnalazłeś w lesie muchomory czerwone? Lepiej dobrze się rozejrzyj

Jak pozbyć się rys z mebli? Usuń je przy pomocy tych produktów

Z zarysowaniami na drewnie skutecznie poradzą sobie też inne produkty:

  1. Kredki świecowe. Wybierz kolor, który jest zbliżony do koloru mebla i pocieraj zarysowania, żeby je wypełnić.
  2. Sok z cytryny i olej rzepakowy. Sposób sprawdzi się na niewielkich rysach. Wystarczy wymieszać składniki w tych samych proporcjach, zamoczyć w płynie ściereczkę i pocierać wybraną powierzchnię.
  3. Pasta do butów. Ta metoda zamaskuje niedoskonałości na ciemnym drewnie. Należy wetrzeć produkt w zarysowania za pomocą patyczka kosmetycznego.
  4. Popiół z papierosów. Wystarczy przygotować gęstą papkę poprzez wymieszanie go z wodą i nałożyć na rysy. Ten sposób nie nadaje się dla osób, które są wrażliwe na zapachy.

muszki owocówkiSposób na muszki owocówki. Jak się pozbyć owadów? Zrób to napojem

Więcej o: