Wsyp tę mieszankę do prania i nastaw program. Zadziała lepiej niż proszek! Usunie uporczywe plamy

Proszek do prania to detergent niezbędny do dokładnego wyczyszczenia ubrań. Markowe środki potrafią jednak dość mocno obciążyć nasz budżet. Zamiast przepłacać, wsyp tę mieszankę do pralki i nastaw program. Wystarczą jedynie 3 składniki. Dzięki nim twoje ubrania znów będą wyglądać jak nowe.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Częste pranie ubrań może wpłynąć na zmiany w ich kolorze i miękkości. Niektóre ze znanych marek nie tylko nie radzą sobie z usuwaniem plam, ale także są w stanie podrażnić skórę. Czego użyć zamiast nich? Najlepiej sprawdzi się domowy środek przygotowany za grosze. Potrzebujesz zaledwie 3 składników.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Te trzy produkty pozbędą się każdej plamy. Kupisz je za grosze

W prawie każdym drogim środku piorącym znajdują się trzy substancje: soda kalcynowa, nadwęglan sodu i boraks. Ich połączenie jest w stanie poradzić sobie z prawie każdą plamą. Te trzy produkty są bardzo cenione w branży chemicznej. Każdy z nich kupisz za niecałe 10 złotych, a posłużą o wiele dłużej niż proszki w tej samej cenie. Mieszanka tych składników nie tylko usunie zabrudzenia, ale także wybieli je i pozbędzie się brzydkiego zapachu.

Kluczem domowego proszku do prania są dodatki. Wrzuć je do pralki i ciesz się efektami

Z czym połączyć wspomniane składniki? Odmierz po szklance każdego z nich i przesyp do szklanego pojemnika. Dokładnie wymieszaj proszki. Na jedno pranie wystarczy użyć czterech łyżeczek mieszanki. Dla lepszego efektu możesz także dodać do pralki skrawki mydła. Najlepiej nada się do tego mydło kastylijskie. Dzięki tym produktom nie tylko usuniesz trudne do wywabienia plamy, ale także jest bezpieczny i łagodny dla skóry. Dzięki tej właściwości możesz bez oporów dodawać mieszankę do prania becików i pieluszek. Środek nadaje się zarówno do czyszczenia białych, jak i kolorowych ubrań. W przypadku tych ostatnich użyj zaledwie pół szklanki nadwęglanu sodu.

Więcej o: