Tylko 5 zł. Tyle potrzebujesz, aby pozbyć się sierści z dywanu i mebli. Te triki są niezawodne

Chociaż życie z czworonożnym pupilem jest bardzo przyjemne, to wymaga wiele cierpliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzątanie sierści. Ważna jest regularność, jednak duże znaczenie mają też metody, z których korzystamy. Sprawdź, jak skutecznie pozbyć się kłaczków z dywanu i mebli.

Psy i koty to wdzięczne zwierzęta, które są świetnymi towarzyszami i przyjaciółmi człowieka. Niestety mieszkanie z nimi w domu sprawia problem w postaci zrzucanej sierści, która szybko osiada na dywanach i meblach. Okazuje się, że można się jej pozbyć prostymi sposobami. Wystarczy zastosować kilka trików.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Czym usunąć sierść z dywanu? Wystarczy, że wykorzystasz ten trik

Dywany najprościej i najszybciej można wyczyścić przy pomocy odkurzacza o dużej mocy. Sprawdzi się trik z gumową ściągaczką do wody. Dzięki energicznemu pocieraniu materiału sierść i włosy od razu się do niej przyczepią, przez co sprzątanie będzie znacznie wygodniejsze. Po zabiegu należy dokładnie opłukać przedmiot wodą.

Jak poradzić sobie z sierścią? Wypróbuj te sposoby i szybko pozbądź się kłaczków z mebli

Do czyszczenia kanapy warto wykorzystać gumowe rękawiczki. Wystarczy je zwilżyć i pocierać powierzchnię, na której osiadła sierść. Innym sposobem jest użycie rolki z taśmą klejącą, którą zazwyczaj czyścimy odzież lub popularnych chusteczek nawilżanych. Warto też energicznie pocierać tapicerkę suchą gąbką, lub gumową szczotką. Ważne, by często ścierać kurz z mebli, na które lubią wskakiwać pupile — pozostawiona przez nie sierść unosi się później w powietrzu i osiada w całym mieszkaniu. Można wykorzystać w tym celu zwykłą ściereczkę zwilżoną wodą.

Jak pozbyć się sierści w domu? Nie zapomnij o regularności

Odkurzanie każdego dnia i częste szczotkowanie zwierzęcia poza mieszkaniem jest bardzo ważne. Tylko dzięki temu uchronimy pokoje przed dużą ilością zrzucanej sierści, w której gromadzi się kurz, bakterie i roztocza. Dłuższe przebywanie w takim środowisku może doprowadzić do pogorszenia zdrowia, zwłaszcza jeśli cierpimy na alergię. 

Więcej o: