Zamiast wyrzucać do kosza, wrzuć do zmywarki. Zadziała lepiej niż płyn nabłyszczający

Nieprzyjemne zapachy w zmywarce czy zacieki na naczyniach zdarzają się dość często. Dbanie o czystość tego urządzenia jest bardzo ważne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że szklanki czy talerze będą dobrze umyte. Zadanie to ułatwi ten banalnie prosty trik.

Więcej sprawdzonych porad domowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Podczas codziennych porządków często sięgamy po sprawdzone domowe sposoby, które ułatwiają nam pracę. Wykorzystujemy to, co mamy pod ręką, dzięki czemu możemy zaoszczędzić czas i pieniądze. To również sposób na zadbanie o środowisko. Okazuje się, że podczas sprzątania możemy wykorzystać nie tylko stare koszulki przerobione na ściereczki czy sodę oczyszczoną i ocet. Świetnie sprawdzą się również… skórki od cytrusów. Zwykle wykorzystujemy tylko ich miąższ, resztę wyrzucając do kosza. Sprawdź, jak możesz ich użyć w codziennych porządkach.

Zamiast wyrzucać do kosza, wrzuć je do zmywarki. Nie pożałujesz

Skórki od pomarańczy czy cytryny mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Z tego powodu świetnie sprawdzą się podczas mycia naczyń w zmywarce. Dodatkowo sprawią, że na szklankach nie pojawią się zacieki. Dzięki skórkom naczynia będą błyszczące i czyste, a urządzenie będzie odświeżone. Wystarczy umieścić kilka z nich w szufladach i uruchomić zmywanie. Pamiętaj, by z resztek wyciśniętej cytryny usunąć pestki, które mogą uszkodzić zmywarkę. Efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania. To jednak nie jest jedyny sposób na wykorzystanie cytrusów.

Domowy cytrusowy płyn do sprzątania. Jego przygotowanie jest banalnie proste

Skórki od pomarańczy i cytryny możesz też wykorzystać do przygotowania domowej roboty płynu do sprzątania. Jak to zrobić?

  • Skórki z kilku cytrusów wrzuć do słoika o pojemności 0,5 l.
  • Zalej octem.
  • Zakręć i odstaw w chłodne i ciemne miejsce na ok. 2 tygodnie.
  • Po tym czasie przelej ocet do butelki ze spryskiwaczem i wymieszaj go z wodą w proporcji 1:1.

Taki płyn doskonale sprawdzi się podczas codziennych porządków w kuchni czy łazience. 

Więcej o: