Świeży chleb nawet przez 2 tygodnie? To możliwe! Wrzuć do torebki z pieczywem kawałek tego warzywa

Często nawet jeden dzień wystarczy, aby pieczywo przestało nadawać się do spożycia. Istnieje jednak prosty sposób, dzięki któremu chleb pozostanie świeży nawet przez następne 2 tygodnie. tiktokerka Katya Mackle podzieliła się tym nieoczywistym sposobem ze swoimi fanami. Poznaj ten oraz inne triki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na TikToku można znaleźć wiele filmików z różnego rodzaju trikami, czy "lifehackami". Jednym z twórców udostępniających materiały tego typu jest Katya Mackle. Na jej profilu widzowie dowiedzą się o zdrowym odżywianiu i ciekawych sposobach na przechowywanie żywności. Oto kilka z tych trików.

Zobacz wideo Chleb bez drożdży - prosty przepis do zrobienia w domu

Włóż to do pieczywa. Pomocny trik z TikToka pozwoli ci przechować je na dłużej

Spleśniały chleb to bez dwóch zdań nieprzyjemny widok. Niestety, pieczywo po upływie zaledwie kilku dni może stać się kompletnie niezdatne do spożycia. Jak temu zaradzić? Jest na to jeden sprawdzony sposób. Jedyne co potrzebujesz to... seler naciowy! Zaledwie kawałek warzywa włożony do torebki z pieczywem sprawi, że chleb będzie świeży przez kolejne kilka tygodni. Seler spowalnia także rozwój pleśni. Po wsadzeniu go do torebki dokładnie ją zawiń, a następnie schowaj do chlebaka bądź lodówki. 

Pod filmikiem wrzuconym przez Katye pojawiło się ponad 230 komentarzy. Użytkownicy TikToka w głównej mierze chwalili triki przedstawione przez kobietę, jednak znalazło się także kilka osób, które zaproponowały własne rozwiązania. Jeden z zaproponowanych sposobów na chleb, który pozostanie świeży przez długi czas, jest znany wielu osobom. Wystarczy włożyć pieczywo do zamrażarki, a następnie wyciągnąć je na dzień przed tym, gdy chcemy go użyć. W ten sposób jedzenie przetrwa o wiele dłużej.

Prosty trik na przechowywanie bananów. Użyj do tego folii aluminiowej

Katya w swoim filmiku podzieliła się jeszcze paroma innymi trikami, jednak rozwiązaniem, które zaskoczyło większość oglądających, okazał się jej sposób na konserwację bananów. Używa do tego listka folii aluminiowej. Jedyne co musisz zrobić, to owinąć sreberko wokół twardego końca owoców. Tak przygotowane jedzenie wytrzyma zdecydowanie dłużej. Na filmiku możemy zobaczyć porównanie bananów przygotowanych w ten sposób oraz owocu przechowywanego bez żadnych trików. Efekt jest naprawdę piorunujący!

Więcej o: