Wsyp pół szklanki soli do zlewu i zalej wrzątkiem. Ten trik pozwoli ci zaoszczędzić czas i pieniądze

Choć sypanie soli do zlewu może wydawać się dziwne i niezrozumiałe, ten trik pozwoli uporać się z pewnym nieprzyjemnym kuchennym problemem. To jednak niejedyny sposób na wykorzystanie tej przyprawy w codziennych porządkach. Nie wierzysz? Sprawdź!

Sięganie po sprawdzone triki to częsty sposób na szybkie i ekologiczne sprzątanie. Pozwala też zaoszczędzić pieniądze. Choć niektóre z metod mogą brzmieć niecodziennie, potrafią zaskoczyć skutecznością. Jednym z takich domowych sposobów jest wsypanie do zlewu soli. Dzięki temu pozbędziesz się dokuczliwego problemu, a zlew będzie znowu czysty.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Wsyp do zlewu pół szklanki soli. Efekt? Uporczywy problem zniknie w mgnieniu oka

Zatkany zlew w kuchni czy unoszące się z odpływu przykre zapachy to często spotykany problem. Radzimy sobie z nim na różne sposoby, często sięgając po silne środki chemiczne. Okazuje się, że niepotrzebnie. Z resztkami tłuszczu, osadem z detergentów czy resztkami jedzenia doskonale poradzi sobie zwykła sól kuchenna. Dzięki niej przywrócisz swobodny przepływ wody i pozbędziesz się brzydkiej woni. Wystarczy, że wsypiesz do odpływu pół szklanki soli, a następnie powoli wlejesz 2 litry wrzątku. Jeśli odpływ w twojej kuchni wykonany jest z plastiku, odczekaj, aż woda przestygnie, by nie uszkodzić części. Ta metoda najskuteczniej zadziała, gdy nie doszło jeszcze do całkowitej niedrożności.

Czyszczenie kabiny prysznicowejJak pozbyć się kamienia pod prysznicem? Łatwo zlikwidujesz go tym płynem

Posyp patelnię solą i pozostaw na kilka minut. Efekt cię zaskoczy

Udrożnianie zlewu to nie jedyny sposób na wykorzystanie soli. Ta przyprawa świetnie upora się również z zaschniętym i przypalonym tłuszczem z patelni. Wystarczy, że posypiesz solą zabrudzenia, a następnie wetrzesz ją w plamy i pozostawisz na kilka lub kilkanaście minut. Po chwili mokrą gąbką umyj patelnię. Stare i zaschnięte plamy powinny zniknąć.

Nałóż ten produkt na ściereczkę i przetrzyj lodówkę. Smugi i odciski palców znikną w mgnieniu okaWeź oliwę z oliwek i natrzyj nią drzwi lodówki. Ten trik cię zachwyci

Jak usunąć plamy z dywanu i jak wyczyścić żelazko? Sięgnij po sól

Sól doskonale poradzi sobie również z plamami z czerwonego wina, które rozlało się na dywan czy tapicerkę. Kluczem jest szybkie działanie. Zbierz rozlany płyn przy pomocy ściereczki lub gąbki, a następnie zasyp plamę sporą ilością soli. Pozostaw na kilka lub kilkanaście godzin, by przyprawa wchłonęła wino. Na koniec odkurz ją, a resztki zabrudzeń usuń przy pomocy mokrej ściereczki.

Sól pozwoli również usunąć stare przypalenia ze stopy żelazka. Wysyp ją na papier do pieczenia, rozgrzej żelazko i zacznij nim przesuwać po przyprawie. Po kilku minutach urządzenie powinno być jak nowe.

Więcej o: