Użyj tego produktu podczas prasowania. Zapomnisz o zagnieceniach oraz plamach potu na długo

Prasowanie koszul to dość wymagające zadanie. Materiał, z którego są wykonane, jest bardzo podatny na zagniecenia, zwłaszcza w okolicach kołnierza i mankietów. Co gorsza, na wielu ubraniach tego typu szybko pojawić się mogą nieestetyczne plamy z potu. Jak temu zapobiec? Wystarczy użyć tego produktu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Od wielu lat nasze babcie używały krochmalu do utrwalenia wyglądu firan, zasłon, ale także i koszul. Jak się okazuje, substancję, dzięki której ubrania zachowują swój elegancki kształt, możesz przygotować z jednego popularnego produktu. Dodaj go do sprayu i nałóż na ubrania zaraz przed prasowaniem. Efekt na pewno cię zaskoczy.

Zobacz wideo Ekspresowy sposób na składanie koszul w dwóch wersjach

Przepis na domowy krochmal. Jeden tani produkt wystarczy, aby go przygotować

Do przygotowania domowego krochmalu wystarczy jedynie skrobia ziemniaczana. To właśnie ten produkt odpowiada za zapobieganie zagnieceniom i plamom potu pojawiającym się na koszulach. Wystarczy, że zalejesz wodą skórki z obranych kartofli, aby stworzyć płyn, który pomoże ci podczas prasowania. Warzywa są naturalnie bogate w ten składnik. Czasem wystarczy po prostu zagotować pyry, aby go uwolnić. Jeśli jednak nie chcesz wywabiać substancji z rośliny, sięgnij po gotową skrobię. Znajdziesz ją w większości sklepów spożywczych.

Aby przygotować środek, potrzebujesz jednego ziemniaka, odpowiednio dużego naczynia i butelki z atomizerem. Dokładnie umyj i obierz kartofel. Skórki wrzuć do garnka i zalej je wrzącą wodą. Odstaw mieszankę na całą noc. Rano odcedź płyn i przelej go do butelki z rozpylaczem. Pamiętaj, że powstała w ten sposób skrobia nie jest zbyt trwała. Najlepiej zużyć ją w ciągu kolejnych dwóch dni. Jeśli używasz gotowej skrobi, po prostu rozpuść ją w wodzie, a następnie przelej do odpowiedniego naczynka. 

Jak używać domowego krochmalu? W ten sposób pozbędziesz się zagnieceń i plam

Po przelaniu płynu do butelki z rozpylaczem przygotuj koszulę do prasowania. Rozłóż ubrania na desce, po czym spryskaj je specyfikiem. Dokładnie przeprasuj odzież. Szczególną uwagę zwróć na okolice kołnierza i mankietów. Pamiętaj także, aby nie żałować krochmalu w miejscach, w których koszula będzie miała styczność z najbardziej potliwymi częściami twojego ciała. Środek świetnie zapobiega pojawianiu się nieestetycznych żółtych plam potu.

Uważaj jednak, aby nie przesadzić z ilością płynu. Jeśli chcesz uniknąć utrzymującej się woni ziemniaków, dodaj do specyfiku kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Po skończonym prasowaniu odczekaj chwilę, zanim poskładasz koszulę. 

Więcej o: