Jak szybko zasnąć? Spryskaj poduszkę tym produktem, a odpoczynek nadejdzie szybciej, niż myślisz

Po ciężkim dniu jedyne, o czym marzymy, to szybkie położenie się do łóżka i pogrążenie we śnie. Co jednak zrobić, gdy długo oczekiwany odpoczynek nie nadchodzi, bo mimo zmęczenia nie możemy zasnąć? Warto wypróbować metody, które nam to ułatwią. Jedną z nich jest spryskanie poduszki tym produktem.

Szybkie zasypianie jest ważne, jeśli mamy ogrom obowiązków w domu i w pracy, a czasu na odpoczynek jest niewiele. Niestety częstym problemem, który wiąże się z przemęczeniem organizmu, są trudności z zaśnięciem. Na szczęście istnieją sposoby, które mogą pomóc. Warto je wypróbować, by zaznać spokoju a rano obudzić się wypoczętym i gotowym do działania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak długo dziecko powinno spać?

Jak szybko zasnąć? Rozpyl tę mieszankę na poduszce

Dobrym sposobem na ułatwienie zasypiania jest przygotowanie domowej mgiełki, którą warto spryskać poduszkę i pościel. Wystarczy połączyć ze sobą w misce pół litra wody z trzema kroplami olejku lawendowego i łyżeczką soku z wyciśniętej wcześniej pomarańczy. Po wymieszaniu i przelaniu do atomizera roztwór jest gotowy do rozpylenia. Kompozycja zapachów działa uspokajająco i relaksacyjnie, dzięki czemu można dużo szybciej zapaść w upragniony sen.

Nakładanie tuszu na rzęsyJak optycznie wydłużyć rzęsy? Przed tuszem nałóż odrobinę tego produktu

Co pomaga w zasypianiu? Zanim położysz się spać wypróbuj kilka sposobów

Zasypianie można sobie znacznie ułatwić również na wiele innych sposobów.

  1. Zanim położysz się spać, wywietrz sypialnię i zadbaj o to, żeby w pomieszczeniu nie było gorąco. Wysoka temperatura otoczenia utrudnia zapadnięcie w sen
  2. Zgaś światła i odłóż telefon i inne urządzenia elektroniczne emitujące niebieskie światło — ważne, żeby nic cię nie rozpraszało. 
  3. Zastanów się nad wprowadzeniem do sypialni zielonych roślin doniczkowych. Leżenie wśród kwiatów działa kojąco.
  4. Przed snem przygotuj gorącą, odprężającą kąpiel z dodatkiem ziół. Paradoksalnie ciepła woda obniża temperaturę ciała, co ułatwia zasypianie.
  5. Posłuchaj relaksacyjnej muzyki. Dobrze sprawdzi się biały szum, którym zazwyczaj usypia się dzieci.

Jak szybko pozbyć się psiej sierści z kanapy, dywanu i ubrań?Tylko 5 zł. Tyle potrzebujesz, aby pozbyć się sierści z dywanu i mebli

Więcej o: