Weź ocet i natrzyj nim ramy okienne. Uciążliwy problem zniknie w mgnieniu oka

Czyszczące i odkażające właściwości octu w sprzątaniu są szeroko znane już od wielu lat, jednak mało kto wie, że warto od czasu do czasu nacierać płynem ramy okienne. To sposób na rozwiązanie pewnego problemu, z którym boryka się wiele osób. Sprawdź, jak to działa.

Ocet z kuchni jest świetnym środkiem do walki z zabrudzeniami tworzącymi się na różnych powierzchniach. Skuteczne działanie może mieć też zastosowany na ramy okienne, z czego niewielu z nas zdaje sobie sprawę. Nie musi być tylko środkiem do sprzątania — przy jego pomocy można pozbyć się uciążliwych insektów. Wystarczy zwykła ściereczka i płyn, a efekt będzie zauważalny niemal od razu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Spryskaj ramy okienne octem i zobacz, co się stanie. Szybko rozwiążesz popularny problem

Lato stoi pod znakiem komarów, much i innych owadów wlatujących przez okna do mieszkania, jednak pora roku nie ma tu większego znaczenia. Pająki i różne insekty upatrują sobie do zamieszkania niewielkie zakamarki w pobliżu okien w każdym sezonie. Wielu ludziom to przeszkadza, dlatego warto wykorzystać ocet, by się ich pozbyć. Gryzący i niezbyt przyjemny zapach tego płynu sprawi, że małe żyjątka szybko odejdą. Wystarczy wymieszać go z wodą w proporcji 1:1, natrzeć ramy okienne i parapet, lub przelać do butelki z atomizerem i spryskać wybraną powierzchnię.

Czym umyć zażółcone ramy okienne? Wykorzystaj wodę, ocet i cytrynę

Ocet może skutecznie wyczyścić wiele różnych powierzchni, dlatego dobrze sprawdzi się też jako środek myjący ramy okienne z żółtych plam, kurzu i innych zanieczyszczeń. Wystarczy połączyć ze sobą 90 ml kwasu, 120 ml wody i 30 ml soku z cytryny. Po dokładnym wymieszaniu roztworu należy spryskać wybrany obszar i wyczyścić go miękkim materiałem. Warto pamiętać o tym, by nie używać szorstkich ściereczek czy gąbek, które mogłyby zarysować czyszczoną powierzchnię.

Więcej o: