Brudna szyba w piekarniku? Problem rozwiążesz produktem za 2 zł. Upora się z każdym zabrudzeniem

Z czasem na szybie piekarnika mogą zbierać się nieestetyczne zabrudzenia i plamy. Przypalone resztki osadzające się na szkle są niezwykle trudne do usunięcia. Z tego powodu regularne sprzątanie tego sprzętu jest tak ważne. Zamiast szorować spaleniznę przez wiele godzin, użyj tego produktu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wysprzątać piekarnik? To łatwiejsze niż ci się wydaje! Jedyne czego potrzebujesz to jeden popularny składnik. Ten środek świetnie poradzi sobie z przypalonymi resztkami jedzenia i tłuszczem osadzającymi się na szybie urządzenia. Znajdziesz go w każdym sklepie. Wydaj 2 złote i pozbądź się nawet najcięższych zabrudzeń.

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Jak usunąć zabrudzenia z szyby piekarnika? Użyj sody oczyszczonej

Jednym z najlepszych tanich produktów czyszczących jest popularna soda oczyszczona. Proszek nie tylko pozbędzie się tłustych plam, ale także bez większych problemów doczyści przypalone resztki. Jak przygotować ten środek?

Połącz ze sobą pół szklanki produktu oraz niewielką ilość letniej wody. Wszystko dokładnie mieszaj, aż do momentu, w którym specyfik osiągnie konsystencję gęstej papki. Następnie nałóż środek na szczoteczkę, miękką gąbkę lub szmatkę. Za pomocą domowego detergentu starannie natrzyj wszystkie zabrudzenia na szybie piekarnika. Pozwól paście działać przez około 30 minut. Po tym czasie usuń środek ze szklanej powierzchni za pomocą letniej wody i miękkiej ściereczki. Możesz do tego również użyć dobrej jakości papierowych ręczników.

Domowy sposób na wysprzątanie wnętrza piekarnika. Użyj soli

Wnętrze piekarnika najczęściej jest mocno zabrudzone. To właśnie tam najczęściej spotkamy się ze spalenizną i przypalonymi resztkami. Jak się ich pozbyć? Ten sposób jest banalnie prosty. Ponownie przygotuj pastę z sody oczyszczonej, Tym razem, przed nałożeniem jej na gąbkę, dodaj do niej jedną lub dwie łyżki soli. Przyprawa sprawi, że środek bez większego problemu usunie nawet najgorsze zabrudzenia. Nałóż mieszaninę na brudną powierzchnię i odczekaj chwilę. Papka powinna zgęstnieć po styczności z brudem. Rozetrzyj ją kolistymi ruchami, a następnie usuń nadmiar środka mokrą ścierką.

Więcej o: