Jak się pozbyć drugiego podbródka? Powtarzaj to codziennie, a uzyskasz efekt jak po liftingu

Podwójny podróbek to problem, który ma kilka różnych przyczyn. Czasem powodem są geny, czasem wiek czy codzienne zwyczaje. Niezależnie od przyczyn, jego pojawienie się może frustrować. Chcesz wiedzieć, jak się pozbyć drugiego podbródka? Oto kilka sposobów.

Drugi podbródek pojawia się nie tylko wraz z wiekiem. Może wystąpić również u młodych osób. Jest też wynikiem nadwagi czy problemów zdrowotnych, takich jak zaburzenia tarczycy. I choć nie dla każdego jest to problem, z którym należy walczyć, warto zacząć wprowadzać w życie kilka nawyków. Dzięki nim ograniczysz ryzyko pojawienia się podwójnego podbródka. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Skąd się bierze podwójny podbródek? Przyczyną nie zawsze jest wiek

Podwójny podbródek jest najczęściej kojarzony z nadwagą. To jednak nie jest regułą. Przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne, utrata elastyczności skóry wraz z wiekiem, nadmiernym opalaniem się czy wielogodzinne przesiadywanie przed ekranem telefonu. To tzw. tech neck, z którym wiążą się nie tylko drugi podbródek i poprzeczne zmarszczki na szyi, lecz także bóle głowy, karku i pleców. Częste trzymanie głowy w pozycji pochylonej powoduje tworzenie się fałdy pod brodą. Z czasem zaczynamy się coraz bardziej garbić, a skóra traci jędrność. Podwójnemu podbródkowi sprzyja również nieprawidłowa postawa.

Jak się pozbyć drugiego podbródka? Sięgnij po... masaż

By pozbyć się podwójnego podbródka i ograniczyć możliwość jego wystąpienia, pamiętaj o odpowiedniej diecie i właściwym nawodnieniu organizmu. Stosuj kosmetyki nawilżające i zawierające kolagen, kwas hialuronowy, retinol czy peptydy. Wykonuj również masaże, najlepiej podczas nakładania kremu. Produkt wmasowuj okrężnymi ruchami przy pomocy palca wskazującego i środkowego, kierując się od dołu ku górze szyi. Możesz też lekko podszczypywać skórę na podbródku, co pobudzi krążenie i wpłynie korzystnie na wchłanianie składników odżywczych zawartych w kremie. Masaż wykonuj co najmniej raz dziennie.

Ćwiczenia na pozbycie się podwójnego podbródka. Wykonuj je codziennie, a efekt cię zaskoczy

W pozbyciu się drugiego podbródka pomogą nie tylko regularne masaże, lecz także ćwiczenia. Wzmocnią one mięśnie szyi, sprawią, że skóra stanie się bardziej jędrna, pomogą też wyszczuplić twarz. By zadziałały, wykonuj je codziennie. Już po kilku tygodniach zauważysz efekt. Jakie ćwiczenia warto wykonywać?

  • Oprzyj się o ścianę. Wyprostuj plecy i ramiona. Powoli obracaj głowę w lewo i w prawo. Powtórz kilkanaście razy.
  • Ugnij ręce w łokciach. Spleć dłonie na wysokości klatki piersiowej, układając je jak do modlitwy. Napinaj mięśnie, naciskając dłońmi jedną o drugą. Utrzymaj napięcie przez kilkanaście sekund. Ćwiczenie powtórz kilka razy. Pomoże również ujędrnić biust.
  • Kilka razy dziennie głośno i wyraźnie wymawiaj samogłoski a, e, i, o, u, y.
  • Ułóż usta w kształt litery O lub całusa, a następnie rozciągnij w linii prostej. Powtórz kilka razy.
  • Napnij mięśnie szyi i wysuń dolną szczękę lub podnieś głowę do góry i opuść w kierunku mostka. Ćwiczenie powtórz kilkanaście razy.
Więcej o: