Czym wyczyścić srebro? Potrzebne produkty już masz. Sięgnij do kuchennej szafki, a będzie lśniło jak nowe

Czym wyczyścić srebro? To pytanie zadaje sobie wielu fanów srebrnej biżuterii, którzy posiadają błyskotki wykonane z tego materiału. Niestety ma on to do siebie, że z czasem traci swój blask i osiada na nim charakterystyczny, ciemny nalot. Na szczęście można się go łatwo pozbyć.

Regularne czyszczenie srebra jest ważne, jeśli chcemy cieszyć się ulubioną biżuterią przez długi czas. Okazuje się, że nie trzeba w tym celu korzystać ze specjalistycznych i drogich preparatów, bo świetnie sprawdzą się też mieszanki z produktów, które większość z nas ma już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Twoja srebrna biżuteria pokryła się ciemnym nalotem? Ten sposób przywróci jej blask

Czym wyczyścić srebro w domu? Wykorzystaj pastę z sody

Skuteczna w czyszczeniu srebrnej biżuterii może być gęsta pasta z sody oczyszczonej i wody. Wystarczy połączyć ze sobą te dwa składniki, by uzyskać odpowiednią konsystencję, a następnie nałożyć produkt na zabrudzoną biżuterię. Po kilku minutach należy zetrzeć mieszankę i na nowo cieszyć się blaskiem czystego srebra. Sposób sprawdzi się na niewielkich przedmiotach.

Jak usunąć czarny nalot na srebrze? Idź do łazienki i weź szare mydło

Kolejnym trikiem na czyszczenie srebra jest użycie zwykłego szarego mydła. Wystarczy rozpuścić kostkę w misce z ciepłą wodą i dodać sok z połowy cytryny. Następnym krokiem jest zanurzenie biżuterii w powstałym roztworze na 15 minut, a następnie wysuszenie jej i wypolerowanie miękką ściereczką. Warto zwrócić uwagę na niewielkie elementy, takie jak ozdobne kamienie. Podczas pocierania mogą ulec uszkodzeniu, dlatego dobrze zachować ostrożność i robić to delikatnie.

Czy można czyścić srebro octem? Przygotuj odpowiedni roztwór

Tanim i popularnym sposobem na czyszczenie biżuterii ze srebra jest zastosowanie prostej mieszanki z trzech składników. Wystarczy połączyć ze sobą 1 litr gorącej wody, 1 łyżkę octu i 1 łyżeczkę sody oczyszczonej. Po zanurzeniu biżuterii w roztworze należy pozostawić ją na 15 minut, a po wyjęciu przepłukać letnią wodą i delikatnie wytrzeć do sucha miękką ściereczką.

Więcej o: