Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Ten banalny trik zapewnia szybki i długotrwały efekt

Regularne czyszczenie pralki jest bardzo istotne jeśli nie chcemy, by nieestetyczny osad osiadał na ubraniach. Warto wypróbować jeden z tanich i prostych sposobów na szybkie usunięcie zabrudzeń. Pomocna może okazać się tabletka, którą zazwyczaj wkładamy do zmywarki.

Wielu osobom wydaje się, że skoro pralka służy do prania, to sama w sobie nie wymaga czyszczenia. Nic bardziej mylnego. Taki sprzęt powinien być odpowiednio pielęgnowany, jeśli nie chcemy dopuścić do powstawania brzydkiego osadu z kamienia i resztek detergentów, który po jakimś czasie pojawi się też na ubraniach. Warto wykorzystać proste sposoby, dzięki którym usunięcie zabrudzeń nie będzie trudne i czasochłonne. Jednym z nich jest czyszczenie przy pomocy tabletek do zmywarki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Wypróbuj tę metodę, a efekt cię zachwyci

Czyszczenie pralki tabletką do zmywarki jest niezwykle proste i skuteczne. Wystarczy do pustego bębna włożyć dwie lub trzy kapsułki i wybrać program o temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza. Ważne, by detergent nie miał osłonki w postaci folii. To sposób nie tylko na umycie elementów urządzenia, ale też na zmiękczenie wody przy pomocy zawartej w tabletkach soli. Kiedy cykl dobiegnie końca, otwórz pralkę, by wnętrze mogło się wysuszyć. Zabieg warto przeprowadzać co najmniej raz na pół roku, jednak zauważenie pierwszych oznak brudu to znak, że należałoby wyczyścić urządzenie.

Spanie na brzuchu z ręką pod głową może powodować wady zgryzuJak szybko zasnąć? Spryskaj poduszkę tym produktem, a szybko odpoczniesz

Jak dbać o czystość pralki? O tym lepiej pamiętać

Jeśli nie chcesz dopuścić do rozwoju bakterii i brzydkiego zapachu w pralce, warto przestrzegać kilku zasad, które nie tylko ułatwią pranie, ale też pomogą w utrzymaniu czystości urządzenia.

  1. Po zakończeniu prania otwórz drzwiczki i nie zostawiaj w środku ubrań, bo po pewnym czasie zaczną pachnieć stęchlizną. Warto rozwieszać je od razu.
  2. Dbaj o czystość uszczelki i regularnie sprawdzaj, czy w zakamarkach urządzenia nie zbiera się brud. Jeśli tak, usuń go przy pomocy wilgotnej ściereczki i delikatnego detergentu.
  3. Czyść często dozowniki na płyny i proszek. Wiele osób o nich zapomina, a większość brudu osiada właśnie w tych miejscach.

Pranie białych ręcznikówJak prać ręczniki, by były miękkie? Wsyp do prania 3 łyżki tego produktu

Więcej o: